جمعه ٢٥ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی ؛

بهای خدمات استفاده از موزه‌های شهرداری تهران در سال 1402 اعلام شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی ستاد گردشگری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، امیر قاسمی سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران، اظهارداشت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در مورخ 18 بهمن 1401 بهای بازدید از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران در سال 1402 برای افراد دارای تابعیت ایرانی به ترتیب، 25 هزار تومان، 20 هزار تومان و 7 هزار تومان، است. همچنین بهای بازدید از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌ها برای تبعه خارجی به ترتیب 100 هزار تومان، 75 هزار تومان و 65 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: از این بهای بازدید، تخفیف‌هایی برای گروه‌های مختلف درنظر گرفته شده است که براین اساس فعالان حوزه گردشگری دارای مجوز رسمی از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ شامل هتل‌داران، شرکت های خدمات مسافرتی، آژانس ها با ارائه نامه مکتوب از 30 درصد تخفیف برخوردار هستند.

وی افزود: همچنین خانواده کارکنان شهرداری تهران، بازنشستگان شهرداری با معرفی نامه اداره رفاه و امور ایثارگران و سازمان بازنشستگی شهرداری تهران از 90 درصد تخفیف برخوردار هستند.

سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران، گفت: این تخفیف برای بازدیدهای گروهی دانشجویان، مدارس، مساجد، پایگاه های بسیج، سرای محلات نیز با ارائه نامه رسمی از سازمان متبوع 70 درصد در نظر گرفته شده است.

قاسمی اظهار داشت: همچنین خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، دارندگان کارت منزلت، بیماران خاص معرفی شده از بنیاد امور بیماری‌های خاص، با معرفی نامه یا کارت شناسایی، می‌توانند با 90 درصد تخفیف از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران، بازدید کنند.

وی گفت: این تخفیف برای خانواده اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ و هنر، فعالان و نخبگان ورزشی نیز به میزان 60 درصد درنظر گرفته شده است. راهنمایان گردشگری، اعضای ایکوم (ICOM) نیز با توجه به دستورالعمل های بین‌المللی می توانند با ارائه کارت معتبر به صورت رایگان از موزه‎ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران بازدید کنند.

قاسمی یادآورشد: خرید حجمی برای بازدید از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها و خانه‌موزه‌ها نیز برای تمام دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها، شامل تخفیف خواهد شد. براین اساس خرید حجمی از 500 تا 1500 بلیت؛ 30 درصد تخفیف، از 1500 تا 5000 بلیت؛40 درصد تخفیف و خرید بالای 5000 بلیت 50 درصد تخفیف تعلق می‌گیرد.١١:١٦ - چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٢٤٤١    /    تعداد نمایش : ٣٨٩گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است