دوشنبه ١٣ آذر ١٤٠٢

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

به دبیری حسن هندی ؛

فراخوان هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران منتشر شد

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، هندی که به عنوان عضو هیات مدیره و دبیر انجمن عکاسان سینمای ایران مسئولیت دارد بیش از  15 سال در حرفه عکاسی سینما مشغول به فعالیت است.

در فراخوان هشتمین دوره مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران آمده است: «بعد از گذشت دو سال از برگزاری غیرحضوری مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران، امسال به استقبال هشتمین دوره برگزاری این رویداد هنری می رویم. طی دو سال گذشته شیوع بیماری کرونا ما را برآن داشت، تا به رسم سالیانه انجمن عکاسان سینما ارزیابی عکس هایی که ماحصل زحمات یک ساله عکاسان سینما است را متوقف نکنیم و بدون برگزاری مراسم، معرفی عکاس سال سینما را تنها از طریق داوری آثار اعلام کنیم و امسال به هشتمین دوره برگزاری این رویدادهنری قدم می گذاریم. دوره ای که به زعم ما می توان به عکاسی فیلم نگاه دوباره ای داشت.

۱-شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران برای تمامی اعضای انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران امکان پذیر است.

۲-آثار ارسالی می بایست از فیلم های سینمایی و سریال های شبکه نمایش خانگی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین۱۴۰۰ تا پایان اسفند۱۴۰۱ باشند . آثاری که در دوره های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.

۳-آثار ارسالی می بایست به صورت مجموعه عکس در دو بخش فیلم سینمایی و نمایش خانگی بصورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد. امسال در این دو بخش به صورت مجزا تندیس شایستگی جشن اهدا خواهد شد.

تبصره : هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. الویت بندی عکس ها و مجموعه ها به عهده صاحبان آثار بوده و می بایست حتما توسط ایشان مشخص شود.

حداقل رزولوشن فایل ها

-مجموعه عکس ها با فرمت  JPG با حداقل رزولوشن ۶ مگا پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی باشند. مجموعه ها به صورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد .نیازی به چاپ عکس ها نیست.

۴-امسال در کنار برگزاری بخش اصلی ، بخش جنبی نمایشگاه با عنوان «سینما در مترو» تعریف شده است و تمام اعضای انجمن عکاسان سینما می توانند عکس فیلم هایی که در لوکیشن مترو ثبت شده را در این بخش شرکت دهند. این عکس ها  بدون رعایت تاریخ تولید و اکران شامل عکس های صحنه و پشت صحنه فیلم ها، شبکه نمایش خانگی و سریال است و تعداد آثار ارسالی به این بخش هم محدودیت ندارد. به سه عکاس برتر در این بخش جایزه تعلق خواهد گرفت.

۵- شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می دارند که عکس های ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امربه عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۶- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد، لذا فیلم هایی که دارای چند عکاس است، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند. در نهایت ازهر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکس های آن فیلم است.

۷-حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی و چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

۸- فایل های دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران باشند، پذیرفته نخواهند شد.

۹- شرکت کنندگان می بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم و سریال (در حد دو سطر) سال ساخت، تهیه کننده ،کارگردان، بازیگران اصلی، فیلمبردار ، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام ذکر نمایند.

۱۰-ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه بوده و تصمیم گیری درخصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است.

۱۱-مهلت ارسال آثار: از روز سه شنبه۱۶ خرداد ماه تا روز پنجشنبه ۸ تیرماه است و این زمان غیرقابل تمدید خواهد بود.

دریافت آثار: همانگونه که ذکر شد، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده ، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده بر روی آن نوشته شده ، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره 29  شود.»


١٦:٥٥ - سه شنبه ١٦ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٢٩٠٧    /    تعداد نمایش : ٧٦سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است