چهارشنبه ٠٩ اسفند ١٤٠٢

آخرین اخبار :

  • پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد ‌- ‌سالن 3
  • تماشاخانه ایرانشهر
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه های سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

در برنامه "پیوست" ؛

تاریخچه ارتش بیست میلیونی در شبکه دو مرور می شود

سینمای نو > سرویس تلویزیون

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، در این قسمت از برنامه "پیوست" به علت نامگذاری پنجم آذر به نام بسیج مستضعفان پرداخته خواهد شد. بعد از انقلاب اسلامی، گروه های ضد انقلاب با ترورهای بی شمار قصد ناامن کردن کشورمان را داشتند که با تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 58 معادلات آنها به هم خورد. روز بعد از این اتفاق، مهندس مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت ، به دلیل دخالت‌ها در انجام وظایف محوله را بهانه کرده و استعفا می‌دهد و به دستور امام، شورای انقلاب مأمور اداره کشور می‌شود.

از مباحثی که با استناد به ... تاریخی به آنها پرداخته می‌شود می‌توان به «شرط آزادسازی گروگان‌های آمریکایی» ، «اقدام کاخ سفید و وزیر دفاع اسرائیل برای مقابله با ایران»، «دیدار فرماندهان سپاه برای دیدار با امام خمینی(ره) در قم»، «اعلام طرح امام خمینی(ره) در تشکیل ارتش بیست میلیونی»، «اعلام سپاه به مردم جهت آموزش نظامی و ثبت نام مردم در مساجد» و... اشاره کرد.

برنامه "پیوست" با مروری بر وقایع تاریخی کشورمان قصد دارد به آگاهی بیشتر مردم با تاریخ کشورمان بپردازد. این برنامه کاری از گروه اجتماعی اقتصادی شبکه دو به تهیه‌کنندگی محمد بنکدار، کارگردانی آرمان حیدری، گویندگی محسن بهرامی و نویسندگی لطیفه سادات مرتضوی و مجتبی منافی است که در مناسبت های خاص تاریخی و در فواصل برنامه‌ها از شبکه دو پخش می‌شود.

این قسمت از برنامه "پیوست" با موضوع «ارتش بیست میلیونی» به مناسبت روز بسیج مستضعفان به وقایع 5 آذر 1358 پرداخته و یکشنبه 5 آذر ساعت 18:35 از شبکه دو پخش خواهد شد.١٤:٥٢ - يکشنبه ٥ آذر ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٦٢٢٩    /    تعداد نمایش : ٤٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است