پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

به منظور گسترش همکاری‏ های سینمایی ؛

سفیر چین با حسین انتظامی در سازمان سینمایی دیدار کرد

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در این دیدار که دوشنبه 25 شهریور انجام شد طرفین ضمن تاکید بر اشتراکات دو کشور ، بر گسترش همکاری‏های سینمایی به ویژه در حوزه تولید مشترک و عرضه و پخش آثار سینمایی در بازارهای طرفین تاکید کردند.

حسین انتظامی در این دیدار با تشریح سیاست‏های سینمایی ایران، بر اهمیت گسترش مراودات و مبادلات سینمایی میان دو کشور تاکید کرد و در همین راستا، آمادگی سازمان امور سینمایی را برای عقد هرچه سریع‏تر تفاهمنامة همکاری‏های مشترک سینمایی با تاکید بر انجام تولیدات مشترک، اعلام نمود.

سفیر چین نیز که در این دیدار رایزن فرهنگی کشورش در ایران را نیز به همراه داشت، با استقبال از توسعه همکاری های سینمایی، ضمن ابراز علاقه مندی خویش به کشور و فرهنگ ایران و اهمیت سینما در شناخت متقابل دو کشور از یکدیگر، بر عزم جدی‏ اش برای پیگیری امضای تفاهمنامه‏ ها تاکید نمود و گفت: من تنها چند ماهی است که به ایران رسیده‏ ام و با این حال علاقة بسیاری به فرهنگ و کشور ایران پیدا کرده‏ ام.

در این دیدار روح الله حسینی، مدیرکل دفتر جشنواره‏ ها و همکاری‏ های بین‏ الملل سازمان، رائد فریدزاده دبیر شورای بین‏ الملل سازمان و شریعتی به نمایندگی از وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.   ١٧:٢٨ - سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٩٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است