شنبه ١٤ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در بیست‌و‌دومین دوره برگزاری ؛

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره تئاتر فتح خرمشهر پیام داد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، متن پیام سیدمجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جشنواره بیست و دوم به شرح زیر است:

«تئاتر، رونوشتی است از روزگاری که در آن اتفاق می‌افتد. رونوشتی به دستخط هنر که به زيبايی امروز و زايايی فردا می‌انديشد. «جنگ» يکی از اين رونوشت‌هاست که گرچه اکنون «ماضی نقلی» اما هيچ از تدارکِ «مضارع  امروز» و تعالیِ «مستقبلِ فردا» کم نگذاشته است. آموزه‌ای مغتنم است «جنگ» و خوشا تئاتر که خردمندانه از آن پرچمی به رنگ «صلح» برساخته است و به روايت سروهايی سرگرم است که از خاکِ خويش کوتاه نيامدند و به اعجاز ايثار، حيثيت مرگ را به بازی گرفتند.

جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، بازآفرينی روزگاری است که مردمانِ نفت و نخل و کارون، به نرخ جان، در تقويم آزادی و کارنامه‌ شرف، نگاشته شدند و به غيرت نگذاشتند زخمِ غربت بر نقشه‌ ايران بنشيند و به سخاوتمندی از «تن» گذشتند تا «وطن» باقی بماند.

تئاتر به فروتنی و مسئوليت، در ساحل کارون، صحنه برافراخته است تا از مأذنه‌ هنر، به شهيدانی سلام کند که به اهورای ايمان خويش، خيال خام اهريمن را عقيم گذاشتند و سپاس بلند خويش را به درگاه مردمی که نجيبانه در خاکريزهای نبرد ديروز و خاکريزهای مقاومت امروز جنگيده‌اند و خم به ابرو نياورده‌اند ارزانی دارد.

آرزو می‌کنم در آيينه‌ هنر نمايش، مفاخر و مصائب اين سرزمين چنان به تماشا گذاشته شود که آبادان، آباد و خرمشهر، خرم شود. ايدون بايد!»

بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش‌های مسابقه نمایش‌های صحنه، مسابقه نمایش‎های کوتاه، مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های محیطی و میدانی و همچنین کارگاه‌های آموزشی و جلسات نقد و بررسی از ۱۵ تا ۱۹ آبان‌ماه ۱۳۹۸ در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ در حال برگزاری است. ٢٠:٢٧ - چهارشنبه ١٥ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٥٠٤    /    تعداد نمایش : ١٣٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است