شنبه ٠٥ فروردين ١٤٠٢  چاپ        ارسال به دوست

با اجرای ۲۶۰ نمایش در سراسر ایران ؛

سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر استان‌های ایران به پایان رسید

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، جشنواره‌های تئاتر استانی 1401 ایران که از 25 آبان آغاز شده بود، پس از یک ماه شورآفرینی به میزبانی 34 استان و منطقه کشوری، به پایان رسید.

در این جشنواره سراسری که سی‌وچهارمین دوره خود را سپری می‌کرد، 673 اثر از سراسر کشور متقاضی حضور بودند که از این میان ، 550 اثر به مرحله بازبینی رسیدند.

هیئت انتخاب آثار که از هنرمندان استانی انتخاب‌شده بودند، آثار رسیده به جشنواره را بازبینی کردند و بارأی آن‌ها، 260 نمایش برای حضور و رقابت در جشنواره‌های استانی انتخاب شدند.

پس از برگزاری جشنواره‌های استانی و رقابت تنگاتنگ هنرمندان، به فراخور تعداد آثار شرکت‌کننده، کیفیت موجود و بر اساس دستورالعمل‌های شیوه‌نامه اجرایی، از هر استان، طبق نظر هیئت‌داوران 2 و یا ۳ اثر نمایشی به جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای فجر معرفی شدند. بر این اساس، 69 نمایش منتخب استان‌ها آماده هستند تا پس از رقابت در چهار جشنواره منطقه‌ای فجر، به جشنواره بزرگِ بین‌المللی تئاتر فجر راه یابند.

جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر در سال جاری و پس از آخرین دوره برگزاری در سال ۱۳۹۳، با برنامه‌ریزی اداره‌کل هنرهای نمایشی، دوباره زنده شد تا راه را برای راه‌یابی بهترین‌ آثار نمایشی به جشنواره بین‌المللی فجر هموار کند.

بعد از دو سال رکود در تئاتر ایران به دلیل همه‌گیری کرونا، امسال (1401) تمام جشنواره‌های استانی با شرکت پرشور هنرمندان و استقبال تماشاگران و علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی به‌صورت حضوری برگزار شد. هنرنمایی 3826 هنرمند در این رویداد و استقبال 36820 تماشاگر از نمایش‌های اجرا شده در 34 استان و منطقه کشور، سی‌وچهارمین دوره جشنواره تئاتر استان‌ها را به یک رویداد بزرگ نمایشی تبدیل کرد.١٣:٠٠ - شنبه ٢٦ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٠٠٣٥٨    /    تعداد نمایش : ٦٥سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است