يکشنبه ٠٦ فروردين ١٤٠٢  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی مجموعه ؛

برنامه نمایش های پردیس تئاترشهرزاد در دی ماه اعلام شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، امیرعلی ابراهیمی ، امیرسینا جوادی ، محمدحسین داداش نیا ، احسان ناجی و شایان مستوفی در کنار گلاب آدینه با تجربه ، این روزها در پردیس شهرزاد اجراهای متفاوتی را با متن هایی از بهرام بیضایی ، حمیدسمندریان ،  محمدچرمشیر ،  فردریک دورنمات و رابرت میدل مس به روی صحنه برده اند.

قلندرو 

امیرعلی ابراهیمی با متنی از علی محمدنژاد ، سیزدهمین نمایش خود را با عنوان "قلندرو"  هرشب ساعت 21:30  و با داستانی خاص به روی صحنه می برد :

دستم رو فشار دادی ، گرمای دستت توی خونم چرخید و  به قلبم رسید . تپید، گفتی: «ما آدم ها به خاطر ترس هامونه که زنده‌ایم، از همون انسان نخستینش حساب کن اونایی که از یه صدای خیلی دور ترسیدن، فرار کردن و زنده موندن، اونایی که رفتن کشف کنن مردن. اونایی که نترسیدن مردن ... اونایی که نترسیدن مردن.»

شجاع 

امیرسینا جوادی ، نمایش "شجاع"  را با ترجمه  سیدمحمود علوی  از10 دی ماه در شهرزاد اجرا خواهد کرد . بازیگران این نمایش : امیر غفارمنش/ مهشید جوادی/ محمود موسوی/ علیرضا آژیده و مهدی حسن پور هستند و در خلاصه داستان نمایش آمده است : جوانی شجاع منجر به قتلی شده و محکوم به اعدام است ولی با توجه به شجاع بودنش و ویژگی های مثبتی که از خود نشان می دهد جنایتکار به نظر نمی آید و در این مورد اطرافیان اون در زندان به شدت متاسف و از این بابت اندوهگین هستند ، هویت این جوان  مشخص نیست و خودش این موضوع را پنهان می کند ، بنابراین عکس جوان زندانی را در روزنامه ها چاپ کرده تا اطرافیان و دوستانشان پیدایش کنند ، دختری در شب اعدام به دیدار جوان شجاع می آید....

 پنچری 

احسان ناجی کارگردانی نمایشنامه ای از فردریک دورنمات باترجمه حمید سمندریان و بازی : شهرام عبدلی/ رامین پرچمی / حمیدمیهن دوست/ پوریا عبدی/علی عطایی حور وسارا مداح را آغاز کرده و طی یک هفته اجرا با استقبال مخاطبان روبرو شده است. نمایش "پنچری" هرشب ساعت 20:30 در سالن شماره 3 شهرزاد و به مدت 60 دقیقه اجرامی شود . 

احسان ناجی  کارشناس ارشد کارگردانی تئاتردارد و پیش از این نمایش هایی از جمله : یرما / حریم /طوفان /خرس و... را کارگردانی کرده است. 

خلاصه داستان : آلفردوتراپس که یک دلال است درمسیریکی ازسفرهایش پنچرمی کندو با ورود به یک تعمیرگاه ماشین بامراجعینی برخوردمی کند که سراغ گاراژدارآمده اند وکم کم دراین فضا دادگاهی ساخته می شود وبازی محاکمه تراپس آغازو او متهم به یک قتل می شودو...

شبی در طهران

شایان مستوفی نمایش شبی در طهران را بعد از 30 شب اجرای موفق در آبان ماه مجددا روی صحنه برده است. متن متفاوت محمد چرمشیر با حضور بازیگرانی از جمله : میترااکبری/ ابوالفضل حضرتی/ نیلوفرذوالفقاری/ ساراسیرتی/ مهرزادنیکنام/ کارمانیا میراحمدی/کوروش محمدرضا و طاها نوری این شب ها ساعت 18 درسالن شماره 3 شهرزاد اجرامی شود.

خلاصه داستان : بعدازجنگ جهانی دوم که اوضاع مملکت نابه سامان است در اداره شهربانی طهران وقایع برسریک خرمی گذرد. این نمایش تاپایان دیماه اجراخواهدداشت.

چوپان و چوب جادویی

چوپان و چوب جادویی ، نمایشی مناسب گروه سنی کودک و نوجوان که در شهر ایروان ارمنستان نیز اجراهای موفقی داشته برای سومین بار از آبان ماه امسال در شهرزاد تمدید شد و تا 23 دی ماه ، هر روز ساعت 17 اجرا خواهد داشت.  محمدحسین داداش نیا نویسنده و کارگردان و شکیبا غلامی/ مریم اسکندری/ ارمغان احمدی بازیگران " چوپان و چوب جادویی " هستند. قصه این نمایش آموزنده درباره چوپانی است که به وسیله چوب جادویی قصد دارد تا از بره هایش در برابر گرگ بدجنس محافظت کند.این نمایش صبح ها نیز ویژه مدارس و مهدکودک ها اجرا خواهد داشت.

پرده خانه 

 گلاب آدینه برای سومین بار متنی از بهرام بیضایی را از نیمه آبان با گروهی 100نفره در سالن شماره 2 شهرزاد اجرا برده که با استقبال کم نظیری در40 شب ابتدایی اجرا روبرو و باتمدید و جایگرینی نادر فلاح به جای سعید چنگیزیان اجراهای خود را تا پایان دی ماه ، ساعت 19:30 در طول هفته و ساعت 16 در روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه می دهد. در خلاصه این نمایش آمده است: در حرم خانه سلطانی پریشان احوال ، زنان بازیخانه  پس از ورود نوعروس کم سال به چاره ای می اندیشند. مدت زمان این نمایش با آنتراکت 180 دقیقه است.

نورا هاشمی / علیرضاناصحی / مانیا علیجانی / سامان کرمی  و نادر فلاح همراه با 50 بازیگر و نوازنده گروه هنرمندان این نمایش موفق و پر مخاطب راتشکیل می دهند .

پردیس تئاترشهرزاد در خیابان حافظ ، نوفل لوشاتو شماره 76 در این روزها میزبان هنر دوستان و مخاطبان فهیم تئاتر است ، علاقه مندان برای تهیه بلیط این نمایش ها می توانند به سایت تیوال و یا به صورت حضوری در گیشه پردیس شهرزاد مراجعه نمایند . کلیه نمایش های در حال اجرای این مجموعه برای دانشجویان تخفیف در نظرگرفته است.١٨:٣١ - يکشنبه ١١ دی ١٤٠١    /    شماره : ١٠٠٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٤١سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است