جمعه ٠٧ مهر ١٤٠٢  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی مجموعه ؛

نحوه دریافت آثار نمایشی متقاضی اجرا در تئاترشهر طی سال 1402 اعلام شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، روابط عمومی مجموعه تئاترشهر روز یکشنبه بیست و سوم بهمن ماه  پیرامون نحوه دریافت آثار نمایشی متقاضی اجرا در تالارهای مختلف این مجموعه طی سال 1402 اطلاعیه ای را منتشر کرد.

در متن اطلاعیه شماره 3 آمده است:

مجموعه تئاترشهر با نگاه به مولفه های ملی ، میهنی ، اجتماعی ، مذهبی و همچنین نمایشنامه های خارجی یا طرح های اجرایی همسو با محورهای یاد شده تعدادی از آثار نمایشی را برای اجرا در سال ۱۴۰۲ انتخاب و جهت تولید و اجرا به اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی می نماید.

هنرمندان فرهیخته و ارجمند می توانند در صورت تمایل آثار خود را با در نظر گرفتن شرایط ذیل جهت بررسی و انتخاب به دبیرخانه مجموعه تئاتر شهر ارسال کنند.

الف : کارگردانان حرفه ای :

- در تعریف فراخوان اجرای عمومی آثار نمایشی تئاترشهر ، هنرمندانی که حداقل 3 نمایش و هر نمایش را حداقل 15 اجرا در تماشاخانه های حرفه ای تئاتر تهران روی صحنه برده باشند و هنرمندانی که حداقل ۱۰ نمایش و هر نمایش حداقل ۱۵ اجرا در شهرستان داشته باشند، جزو کارگردانان حرفه ای محسوب می شوند .

- هنرمندان محترمی که در دسته مذکور قرار بگیرند می توانند نمایشنامه یا طرح های اجرایی خود را به شورای مشورتی تئاتر شهر برای اجرای عمومی پیشنهاد دهند.

ب: آثار متقاضی اولین اجرا ( کارگردانان  کار اولی) :

- هنرمندانی که شرایط  مندرج در بخش کارگردانان حرفه ای را دارا نباشند ، آثارشان در بخش  «متقاضی اولین اجرا» یا «کارگردانان کار اولی»  مورد ارزیابی و انتخاب برای اجرای عمومی در تئاتر شهر قرار می گیرد.

توضیح اینکه اولویت اجرایی تمامی نمایش های متقاضی شرکت کننده این بخش، در «کارگاه نمایش» مجموعه خواهد بود.

هنرمندان متقاضی اجرا در این بخش می بایست یک نسخه از «طرح»، «پیشنهاد پژوهشی (پروپوزال)» یا «ایده اجرایی» خود را به صورت مکتوب به دبیرخانه مجموعه ارسال کنند.

* توجه : تمامی هنرمندان عزیز متقاضی شرکت در دو بخش به این نکته توجه داشته باشند که هیچ یک از مراحل مورد اشاره فراخوان، تعهدی از سوی تئاتر شهر برای اجرا و یا پرداخت هزینه  فراهم نساخته و صرفا پس از انتخاب آثار توسط شورای مشورتی  مجموعه  و اخذ مجوز متن از سوی شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی  در مورد زمان بندی اجرا تفاهم می شود.

نحوه ارسال و تحویل آثار متقاضی :

- هنرمندان فرهیخته و ارجمندی که متقاضی ارسال اثر در بخش «آثار حرفه ای» هستند می بایست از تاریخ انتشار این  اطلاعیه تا پایان روز هفتم اسفندماه سال 1401 «فرم تقاضای اجرای نمایش» در مجموعه تئاتر شهر به همراه «متن کامل نمایشنامه» یا «طرح نمایشی» مورد نظر خود را  مشخصا  با خط «Nazanin» یا «Mitra» با فونت شماره 14 در قالب فایل PDF به پست الکترونیکی بخش دریافت آثار مجموعه به آدرس city.theater.present@gmail.com  ارسال کنند.

- هنرمندان محترمی هم که مایل به حضور در بخش «آثار متقاضی اولین اجرا در مجموعه تئاتر شهر» هستند، می بایست از تاریخ انتشار اطلاعیه تا پایان روز هفتم اسفند ماه سال 1401 «فرم تقاضای اجرای نمایش» در مجموعه تئاتر شهر به همراه «طرح»، «پیشنهاد پژوهشی (پروپوزال)» یا «ایده اجرایی» مورد نظر خود را مشخصا  با خط «Nazanin» یا «Mitra» با فونت شماره 14 در  قالب فایل PDF به پست الکترونیکی بخش دریافت آثار مجموعه به آدرس city.theater.present@gmail.com   ارسال کنند.

به منظور صرفه جویی در زمان و پرهیز از بی نظمی های احتمالی ، «فرم تقاضای اجرای نمایش در مجموعه تئاتر شهر »در هر دو بخش «آثار حرفه ای» و «آثار متقاضی اولین اجرا» ، از طریق سامانه اینترنتی مجموعه تئاتر شهر به آدرس https://city.theater.ir قابل دریافت است.

شایان ذکر است به دلیل سرعت بخشیدن به فرآیند انتخاب و پرهیز از ناهماهنگی های احتمالی زمان دریافت و پذیرش آثار به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

فرم تقاضای اجرای نمایش در مجموعه تئاتر شهر

 

اینجانب ...........................................کارگردان نمایش ............................................................... به نویسندگی....................................................                                       متقاضی اجرای اثر در مجموعه تئاترشهر هستم .

 

* تاریخ پیشنهادی اجرای نمایش:

* معرفی عوامل اجرایی (شامل گروه بازیگران ، طراحان و سایر عوامل ):

* لطفا خلاصه ای از ضرورت اجرای نمایشنامه و دیدگاه کارگردانی خود را ذکر بفرمایید

 

*آن دسته از هنرمندان محترمی که برای اولین بار به عنوان کارگردان متقاضی اجرا در مجموعه تئاتر شهر هستند لطفا فرم ذیل را تکمیل نمایند. شایان ذکر است در غیر عدم تکمیل فرم به تقاضای هنرمند محترم ترتیب اثر داده نخواهد شد.


شماره ملی :                                     مدرک تحصیلی:                    دانشگاه محل تحصیل
پیشینه فعالیت های هنری یا جوایز دریافتی:

 

 تاریخ ارجاع به شورای مشورتی:

نظر شورای مشورتی

 

 

تاریخ ارجاع به شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی:

نظر شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی:

 اینجانب ................................................. کارگردان نمایش .......................................تمامی شرایط مندرج در اطلاعیه های مجموعه تئاتر شهر را مطالعه کردم و می پذیرم.      
                                                                                                                       امضا کارگردان:
شماره تماس کارگردان:

آدرس پست الکترونیک (ایمیل):     امضای متصدی دبیرخانه هماهنگی تئاتر شهر                                                                   امضای مدیر مجموعه تئاتر شهر

 


١٤:٢٩ - يکشنبه ٢٣ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ١٠١١٣٥    /    تعداد نمایش : ٧٦سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است