جمعه ٠٧ مهر ١٤٠٢  چاپ        ارسال به دوست

بنابر اعلام روابط عمومی مجموعه ؛

پردیس تئاترشهرزاد ، میزبان 13 نمایش شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی مجموعه ، نمایش هایی که در سالن های 2 و 3 شهرزاد بر روی صحنه می روند و یک اجرای محیطی در بوتیک تئاتر ایران و 26 نمایشنامه خوانی در کارگان شمبه که در سالن شماره 4 بوتیک تئاتر ایران به صورت سه سویه خوانش می شود.

کارگردانه ای جوانی از جمله اشکان درویشی ، فرزاد سهرابی ، مهدی پسرعلی، مهساعزیز پوری، نجمه اکبرزاده، مریم اسکندری، حامی علیزاده و سجادحسین پور درکنار گلاب آدینه پیشکسوت نمایش هایشان را دراین مجموعه فرهنگی به روی صحنه برده اند.

کافه عاشقی

سومین دور اجراهای موفق "کنسرت نمایش کافه عاشقی" از ابتدای اسفند در سالن شماره 2 شهرزاد آغاز شده است. سیدجلال الدین دری نویسنده و کارگردان نمایش  که سابقه ساخت فیلم سینمایی نرگس مست با موضوع موسیقی را در پرونده خود دارد پس از کنسرت نمایش ترانه شرقی که اسفندماه سال گذشته درشهرزاد اجرای موفقی داشت این شب ها توانسته با همراهی تعدای بازیگر و خواننده جوان نمایش موزیکال و جذابی را بر روی صحنه ببرد. پیمان خازنی آهنگسازی این اثر را برعهده دارد که اخیرا موسیقی آن منتشر شده و علاقه مندان زیادی جذب کرده است : چشم جادو مال تو ، دل آهومال من ......

پلاک هفت

عرفان اصغرپور نویسنده و مهدی پسرعلی کارگردان ، نمایش پلاک هفت را با این خلاصه داستان بر روی صحنه برده اند : مرد نقاشی که درگیر مشکلات روحی و خانوادگی خود می شود و خانواده خود را تحت فشار یک تصمیم سخت می گذارد. این نمایش هر روز ساعت 18 در سالن شماره 3 شهرزاد با بازی مرضیه بهتری، دنیا پناهی، نازنین کاظم پور و.... اجرا می شود.

اتاق شماره ۶

اثر آنتوان چخوف با این خلاصه داستان متفاوت : همه مابیماریم ، فقط یعضی از ما کمتر از دیگران بیماریم.... توسط  طلایه زهره وندی دراماتوژی شده و فرزاد سهرابی به عنوان کارگردان این نمایش بازیگران جوانی از جمله محمدهادی فلاح ، مهدی جعفری ، حسام قانونی ، گندم ابراهیمی و.... را هدایت می کند.این نمایش هر شب ساعت 20:30 برای مخاطبان و علاقه مندان به آثار کلاسیک اجرا می شود.

فیش آباد

اشکان درویشی کارگردان جوانی است که در اولین تجربه تئاتری خود متنی از سیروس همتی نویسنده و بازیگر با تجربه تئاتر را در سالن شماه 2 شهرزاد هر شب ساعت 19:30 با حضور بازیگرانی از جمله خسرو احمدی، محمود موسوی ، سولماز حصاری، پوریا محمدزاده وسیروس همتی برروی صحنه می برد.

درخلاصه داستان این نمایش آمده است:پولی به اشتباه به حسابی واریز می شود که از قضا این پول یک حقوق نجومی می باشد.

شایعات 

مهسا عزیزپوری با مشاوره کارگردانی محمدحسین رحیم و حضور بازیگرانی از جمله آرمینا علی محمدی ، امیرحسین اسکندری ، آرام نیک بین ، شکیبا شاهوردی متنی از نیل سایمون را با ترجمه بازیگر پیشکسوت و قدیمی سینما و تئاتر ایران آهو خردمند با این خلاصه داستان کوتاه : همه هستن، به جز چارلی و نایرا  بر روی صحنه برده است.این نمایش هر شب ساعت 21:45 در سالن شماره 3 شهرزاد برای مخاطبان اجرا می شود.

مسخ

نویسندگی و تهیه کنندگی علیرضا روزبهانی و کارگردان: نجمه اکبرزاده اثری متفاوت با عنوان مسخ را رقم زده است و انسیه ابراهیمی ، آترینا اسدی ، زینب دارایی ، فاطمه زمانی ، مرجان رستمیان  بازیگران اصلی نمایش هستند.

در خلاصه نمایش مسخ که توسط کارگردان برای اجرا دراماتوژی شده آمده است:

وقتی یه سنگ میوفته تو آب ، اون آب بهم میخوره . میلرزه، گل آلود میشه اما بعدش دوباره صاف میشه . این تلاطم همیشه لازمه ، سنگ جای خودش و پیدا کرده، اما برکه دیگه همون برکه نیست...

مرگ

حامی علیزاده بامتنی از وودی آلن وترجمه وصال امینی ، تهیه کنندگی یاسر شاهسواری و حضور بازیگرانی از جمله محمدرضا فرشاد ، امیرمسعود قاسمی ، علی کاظمی ، یاسین یوسفی و ... این نمایش را هرشب ساعت 21 در سالن شماره 4 بوتیک تئاتر ایران و به صورت سه سویه اجرامی کند.

پرده خانه

گلاب آدینه برای سومین بار متنی از بهرام بیضایی را از نیمه آبان با گروهی 100نفره در سالن شماره 2 شهرزاد اجرا برده که با استقبال کم نظیری در 85 شب اجرا روبرو شده و با حضور مجدد سعید چنگیزیان در نقش سلطان بعد از30 اجرایی که نادرفلاح جایگزین او شده بود اجراهای خود را در ساعت 21 در طول هفته و ساعت 16 در روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه می دهد. در خلاصه این نمایش آمده است: درحرم خانه سلطانی پریشان احوال ، زنان بازیخانه  پس از ورود نوعروس کم سال به چاره ای می اندیشند. مدت زمان این نمایش با آنتراکت 180 دقیقه است.

نورا هاشمی /سعید چنگیزیان/ علیرضاناصحی / مانیا علیجانی / سامان کرمی همراه با 60 بازیگر و نوازنده گروه هنرمندان این نمایش موفق و پرمخاطب ترین نمایش نیمه دوم امسال را تشکیل می دهند .

 نماینده ملت

صاحبخانه ای تصمیم می گیرد در انتخابات شرکت کند ، در حالی که دامادش نامزد جناح مخالف دولت است!

نادر نادرپور پس از اجراهای پرمخاطب قبلی از جمله :  عمارتی در برف، خانه آلبرد آلبا، آقای اشمیت کیه ، پهلوان اکبر  نمی میرد ، مجددا و با تمدید اجرای نماینده ملت از 15 اسفند این نمایش کمدی سیاسی را هرشب ساعت  19:15 در سالن شماره 3 شهرزاد با گروهی بازیگر جوان در کنار حسین کرمی ، علیرضا قربانزاده و نادرنادرپور روی صحنه می برد .

عمونوروز اومده - میمون ها

باکس کودک ونوجوان پردیس شهرزاد از سال های ابتدایی فعالیت این مجموعه میزبان نمایش های خاص بوده است. این بار نیز با انتخاب 2 نمایش جذاب که مناسب مخاطبان کودک و نوجوان است 4 روز آخرهفته در ساعت های 17 و 16 میزبان مخاطبان است . میثم یوسفی نویسنده و کارگردان باسابقه تئاتر"عمونوروز اومده " را به مناسبت نزدیک شدن فصل بهار بر روی صحنه برده و مریم آشوری، محمدرضا معجونی بازیگران این نمایش پرمخاطب هستند.در نمایش کودکانه" میمون ها " نیز محمدحسین داداش نیا به عنوان نویسنده و مریم اسکندری کارگردان و یکی از بازیگران اصلی است و پروا نریمانی ، ارمغان احمدی ، زهراغلامی در کنار او ایفای نقش می کنند.این نمایش اثری شاد و موزیکال خنده دار است . نی نی موقصد دارد به مومو و می مو ثابت کند که دیگر نی نی نیست و می تواند همراه آنها برای چیدن موز برود و....

کارگان شمبه

دومین سری نمایشنامه خوانی کارگان شمبه به تهیه کنندگی عاطفه چطرروز و با حضور گروهی کارگردان جوان از ابتدای اسفند و هر روزساعت 18 در سالن شماره 4 بوتیک تئاترایران و به صورت سه سویه نمایشنامه های برگزیده راخوانش و درروزهای پایانی سال 1401 قصه هایی نو با شیوه ای متفاوت رابرای مخاطبان روایت می کنند.

قضات

سجادحسین پور بعد از تجربه های تئاتری : ببخش سایمون جان، اعترافات ذهنی محبوس در فضایی دو دریک ، کالیگولا در جدیدترین نمایش خود اجرایی محیطی را در بوتیک تئاتر ایران پس از40 شب اجرای موفق ، تمدید کرده و تا روزهای پایانی سال اجرای خود را ادامه داده و در معرض داوری مخاطبان قرار خواهد داد. قضات در مورد دادسرایی است که در آتش سوزی دچار سانحه می شود و مخاطبان همراه با بازپرس در این مکان به پرونده های باقیمانده در بایگانی ها رسیدگی می کنند.... این نمایش هرشب ساعت 19 و 3 روز آخر هفته در2 سانس و ساعت های 21 و 19 در کلیه طبقات بوتیک تئاتر ایران اجرا می شود.

پردیس تئاترشهرزاد و بوتیک تئاترایران در خیابان حافظ. نوفل لوشاتو شماره های 76 و 74 تا روزهای پایانی اسفندماه  میزبان مخاطبان تئاتر است ، علاقه مندان برای تهیه بلیط این نمایش ها می توانند به سایت تیوال و یا به صورت حضوری به گیشه پردیس شهرزاد مراجعه نمایند . کلیه نمایش های در حال اجرای این مجموعه برای دانشجویان تخفیف در نظر گرفته است.١٢:٥٧ - چهارشنبه ١٠ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ١٠١٣٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٢سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است