دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩  چاپ        ارسال به دوست

با سردبیری نصرالله قادری ؛

شماره‌‌ ۲۴۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» روی پیشخوان رفت

سینمای نو > سرویس تئاتر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو" و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، نگاه ویژه‌‌ شماره‌‌ ۲۴۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» ویژه‌‌ دی‌ماه ۹۸ به تئاتر و فستیوال است و مقاله‌های زیر در همین راستا منتشر شده‌اند:

«تئاتر و میراث فرهنگی: با نگاهی به فستیوال تئاتر آوینیون» از صادق سروعلیشاهی، «عوامل شکل‌گیری یک جشنواره‌ تئاتر عالی چیست؟» از سمیه یعقوبی، «حکایت کوه و ندای فعل ما/ در باب نسبت جشنواره‌ تئاتر فجر و هنرمندان تئاتر ایران» از مجید کیانیان و هم‌چنین مقاله‌ «مطالعه‌ موردی یک رویداد تئاتر به عنوان یکی از عناصر جذب گردشگر» از جما گومز کاسرو، کارلوس آنجلیکا خارا آلبا، خاویر خیمنز بلتران و خمه رولدان نوگراس با ترجمه آبتین جاوید و نیز مقاله‌ «جشنواره‌ها، عناصر تئاتری و مراودات ارتباطی» از هنری شون مکر با ترجمه معین محب‌علیان.

در گفت‌وگوی این بخش، مصاحبه با حسین مسافرآستانه را با عنوان «نظارت و هدفمندی حلقه‌ مفقوده...» می‌توانید بخوانید. همچنین سرمقاله‌ این شماره با نام «جهان خاص تئاتر و تلقین» به قلم نصرالله قادری به چاپ رسیده است.

نقد نمایش‌های «هرملین دیوانه اسکاندیناوی»، «بانو آئویی»، «برگشتن»، «هیچ چیز جدی نیست» و «دست‌های آلوده» در بخش نقد تئاتر این شماره درج شده‌ است و مخاطبان می‌توانند مقاله‌ «سیدعلی نصر، کسی که او را پدر تئاتر ایران می‌خواندند» را به قلم پیمان شیخی در این بخش مطالعه کنند.

نکوداشت این شماره به عبدالرضا فریدزاده می‌پردازد و شامل یادداشت‌هایی از سعید تشکری و محمدرضا روزبهانی و مصاحبه‌ای با عنوان «دوست دارم امضای آخرم را یادگار بگذارم!» است.

شماره‌ ۲۴۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» ویژه‌ دی‌ماه ۱۳۹۸ به مدیرمسئولی شهرام کرمی و سردبیری نصرالله قادری در ۱۲۰ صفحه و با بهای ۱۰‌ هزار تومان، زیر نظر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره‌کل هنرهای نمایشی برای عموم علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر چاپ و توزیع شده است.


١٣:٣٠ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٤٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٠سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است