چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در نگارخانه لاله تهران ؛

اولین نمایشگاه پیشگامان هنر نوگرای ایران معاصر ایران برگزار می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، هنر نوگرا یا «مدرن» به مجموعه آثار و اندیشه‌های هنری گفته می‌شود که در نیمه دوم سده 19 میلادی تا دهه 1970 میلادی رشد کردند و در آن‌ها، سنت‌های هنری کلاسیک جای خود را به نوآوری‌های شخصی در بهره‌گیری از ابزارهای هنری و کاربردهای هنر دادند. نخستین هنرمندان تلاش برای یافتن ارائه‌ای نوین و شخصی را ابداع کردند. هنرمندان مدرن برای بیان شخصی، فرم‌های کلاسیک را کنار گذاشتند و به موازات مدرنیته ابداعات بسیاری را پدیدآوردند که توسط دیگر هنرمندان در سراسر جهان تکرار شدند. با آنکه اغلب، هنر نوگرا به آثار تولید شده در دوره‌ای خاص در اروپا و ایالات متحده گفته می‌شود، اما تاریخ‌دانان هنر تلاش کرده‌اند تا مفهوم «نوین» و «معاصر» بودن هنر را در کارهای دیگر نقاط جهان بیابند. باید توجه داشت که مفهوم «هنر مدرن» و «هنر معاصر» مترادف همدیگر نیستند. جامعه ایران در سده 20 میلادی تغییرات بسیاری از دیدگاه سیاسی و اجتماعی به خود دید؛ این تغییرات در میان هنرمندان ایرانی به صورت کارهایی دیده می‌شوند که با آثار نقاشی و خطاطی سنتی ایرانی تفاوت داشتند. مدرنیزاسیون در جامعه ایران در این دوره، باعث سوق هنرمندان به ارائه آثاری شد که در پیوند با سنت و گذشته ایران بوده‌اند....نگارخانه لاله در راستای رونق بخشی به اقتصاد هنر، اولین نمایشگاه فروش آثار پیشگامان هنر نوگرای ایران در نگارخانه لاله برگزار می کند، در این رویداد که با حمایت مجموعه داران شکل گرفته، ضمن ارائه آثار ارزشمند هنرمندان شاخص، گام هایی برای تشویق سایر مجموعه داران به خرید آثار تجسمی و تقویت بازار هنر معاصر برداشته است که در هر دوره از این برنامه به تعداد مخاطبان افزوده خواهد شد.

این نمایشگاه با حضور 17 هنرمند و 33 اثر به نمایش درخواهد آمد. آثار هنرمندان به ترتیب  شامل: هانیبال الخاص، فرامرز پیل آرام، ژازه تباتبایی، پرویز شاپور، بهجت صدر، مسعود عربشاهی، مکرمه قنبری، منصور قند ریز، رضا مافی، حسین محجوبی، اردشیر محصص، بهمن محصص، محمد مدبر، مرتضی ممیز، منوچهر نیازی، محمد علی کمال هدایت، منوچهر یکتایی می باشد.

آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه 29 اردیبهشت از ساعت 12 تا 16

بازدید از 30 اردیبهشت ماه تا 3 خرداد (شنبه تا چهارشنبه) ساعت ۹ تا 18

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید آثار به نگارخانه لاله ، واقع در خیابان دکتر فاطمی ، ضلع شمالی بوستان لاله ، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند. شماره تماس:۸۸۹۶۰۴۹۲٢٣:٤٠ - پنج شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٢٥٧٥    /    تعداد نمایش : ٤٤١گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است