چهارشنبه ٠٧ فروردين ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با عنوان "شه‌دخت ایرانی " ؛

نمایشگاه نقاشی هنرمند چینی در گالری آس افتتاح می‌شود

سینمای نو >  سرویس هنرهای تجسمی> محمد جوادیفر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، این نمایشگاه حاصل تجربیات شخصی این هنرمند چینی از حضورش در ایران است. در توضیح این نمایشگاه که نامش «شه دخت ایرانی» است، آمده: « چه تصوری از دیدن زنی با چادری سیاه‌رنگ به ذهنتان خطور می‌کند؟ زمان کودکی فکر می‌کردم آنها جادوگران بدجنسی بودند که جادوی سیاه خود را زیر شنل‌های سیاهشان پنهان می‌کردند و این مرا می‌ترساند.  بزرگ که شدم دیگر به جادو باور نداشتم و آن زنان را تروریست‌های خطرناکی می‌دیدم - درست شبیه به آنچه در اخبار غربی‌ها گزارش می‌شد. هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم روزی مجبور باشم که یک سال از زندگی‌ام را به‌عنوان فعال زن مؤسسه‌ صلح در ایران، زیر چادری سیاه همچون زنان آنجا بگذرانم.

یک روز که برای رفتن از شمال تهران به جنوب آن سوار تاکسی شده و از پنجره مشغول تماشای بیرون بودم، ناگهان زنی را با چادری سیاه در میان خیابان‌های دوده‌گرفته‌ شهر دیدم. چادر سیاهش نیمی از آسمان را در خود گرفته بود. او جلوی تاکسی را گرفت و سوار شد. وقتی نگاهمان به یکدیگر افتاد، اشک از چشمانم سرازیر شد. در آن لحظه می‌دانستم که او برای همیشه با من می‌ماند. او به من گفت: «ممکن است تصور کنی که در پشت ظاهر این حجاب سیاه، انسانی مطیع و سیاه‌بخت پنهان است، اما درواقع روحی زیبا و قلبی مهربان همچون همه‌ انسان‌ها در پشت آن محبوس است»

من او را شاه‌دخت ایرانی نامیدم و به‌خاطرش تصمیم گرفتم هنرمند شوم، بدون اینکه هیچ آموزش تخصصی‌ای از پیش دیده باشم. پس‌ از آن پروژه‌ نقاشی شاه‌دخت ایرانی را آغاز کردم که بیش از ۶۰ پرتره دارد. هدف این اثر بازتاب دنیای درونی اوست.  الهام‌بخش من در این راه نه‌تنها فرهنگ خاورمیانه بلکه تجربه‌ سفرهای دور دنیا، افسانه‌ها، اشعار،  هنر، نمایشنامه‌ها و طبیعتی بوده است که در طول این دوران با آنها برخورد داشته‌ بودم.»

این نمایشگاه که روز جمعه 25 فروردین، ساعت 16 در گالری آس افتتاح می شود، همه روزه از ساعت 11 الی 24 در کافه گالری «آس» به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، پلاک 1831 میزبان علاقه مندان است.


٢٠:٣٩ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٦٨٤٦٧    /    تعداد نمایش : ١٥٤گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است