پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

حسین تمجید :

هیچ مرزی میان طراحی و نقاشی نمی‌بینم

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران٬ حسین تمجید درباره ششمین نمایشگاه مهمانی هنر با عنوان «طراحی به مثابه زیستن» گفت: تا جایی که من در خاطر دارم تاکنون آن گونه که باید به طراحی در کشور ما بهاء داده نشده و نمایشگاهی که در برگیرنده سیلقه و تکنیک‌های مختلف طراحی باشد برپا نشده است. برپایی نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن آن هم در تمام فضای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران اتفاق خوشایندی به شمار می‌رود. در این نمایشگاه شاهد نمایش آثار سه نسل از طراحان هستیم. هنرمندانی که یک صاحب سبک و تکنیک هستند.

تمجید ادامه داد: نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن، پیام بسیار مهمی به من مخاطب جدی طراحی می‌دهد که ما بیش از ۶۰ سلیقه تایید شده در طراحی داریم. طراحانی که هر یک مسیر خود را پیدا کرده‌اند و تماشای آثار این نمایشگاه برای خود من بسیار راه گشا بود.

این هنرمند نقاش درباره مجموعه طراحی که در نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن در معرض دید مخاطبان گذاشته است گفت: قریب به دو ماه است که روی این مجموعه کار می‌کنم و چون این نمایشگاه برایم اهمیت داشت و می‌خواستم بازخورد کارم را بینم وقتی از من دعوت شد که در این نمایشگاه شرکت کنم، به جای نمایش آثار پیشینم تصمیم گرفتم تعدادی از طراحی‌های اخیرم را ارائه بدهم.

او درباره این مجموعه گفت: سال گذشته خیلی اتفاقی در انباری خانه‌ام یکی از دفترهای سال‌های پیشم را پیدا کردم و مشغول ورق زدن شدم به صفحه‌ای برخوردم که چند گل خشک در کنار نوشته‌ای چسبانده بودم، آن صفحه جرقه‌ای در ذهنم زد که در آثارم از خط استفاده کنم و برهمین اساس و ایده‌ای که از دفتر قدیمی‌ام گرفتم مجموعه‌ای نقاشی شکل گرفت که در ماه‌های گذشته آن را در قالب نمایشگاهی در گالری هما به نمایش گذاشتم که اتفاقا با اقبال نیز مواجه شد.

تمجید ادامه داد: پس از آن شروع به کار کردم و این مجموعه جدید طراحی‌ام شکل گرفت، در این مجموعه همچون مجموعه‌های پیشینم هیچ مرزی میان طراحی و نقاشی نمی‌بینم. در این مجموعه که بسیار متنوع است از خط به عنوان عنصری مخدوش کننده استفاده کرده‌ام و اصلاً قصد ندارم خطوطم خوانا باشد.

نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن تا ۲۲ خرداد در خانه هنرمندان ایران برپاست.١٨:٢٣ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩٧٢٤    /    تعداد نمایش : ١٥٦گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است