پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

علی ذاکری :

نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن ذوق زده‌ام کرد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، علی ذاکری درباره ششمین نمایشگاه مهمانی هنر با عنوان «طراحی به مثابه زیستن» گفت : برگزاری نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن اتفاق مهمی در هنر تجسمی به شمار می‌رود و هرجا که اسمی از طراحی به میان می‌آید ٬ من ذوق‌زده می‌شوم. وقتی از من برای شرکت در این نمایشگاه دعوت شد ٬ با کمال میل پذیرفتم.

او افزود: نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن در برگیرنده بیش از ۶۰۰ طراحی از هنرمندان سه نسل است و هم نشینی این آثار در کنار هم فرصتی را پیش روی ما می‌گذارد تا به نوعی شاهد تجربه‌های هنرمندان هم به صورت مجزا و هم در مقایسه با یکدیگر باشیم.

این هنرمند ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های طراحی هم به بالاتر رفتن توانایی هنرمندان طراح کمک می‌کند و هم موجب می‌شود که یاد بگیریم چگونه بهتر یک طراحی را از زوایای مختلف ببینیم.

به گفته این هنرمند٬ طراحی در مقایسه با سایر شاخه‌های هنر تجسمی از نظر اقتصادی در موقیعت خوبی قرار ندارد و کمتر پیش می‌آید گالری‌دارها به این هنر ناب بها بدهند. باید امیدوار بود در دوران بی‌مهری به طراحی٬ فرصت‌های بیشتری برای دیده شدن این هنر فراهم شود.

ذاکری درباره اثرش گفت: اثری که در نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن در معرض دید مخاطبان قرار گرفت از مجموعه‌ای انتخاب شده که در سال ۱۳۸۸ آن را شروع کردم و این مجموعه یک سال و نیم طول کشید تا کامل شد.

او افزود: موضوع این مجموعه انسان است و عنصر تصادف در شکل‌گیری مجموعه نقش دارد و برای خلق این مجموعه از قیر و زغال بر روی کاغذ استفاده کرده‌ام. بعدها وقتی دوباره خواستم که از این تکنیک برای خلق مجموعه دیگری استفاده کنم دیدم که جواب نمی‌دهد. گویی این تکنیک تنها مختص به همان زمان و این مجموعه بود.

این هنرمند افزود: در این مجموعه انسان‌های عصیان زده‌ای را تصویر کرده‌ام که هر یک در حال چالش رنج کشیدن و دست و پا زدن هستند و راه به جایی ندارند.

در نمایشگاه طراحی به مثابه زیستن بیش از ۶۰۰ اثر از 66 هنرمند در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است و این آثار به نوعی رنگ‌های مختلف از طراحی را به نمایش می‌گذارد.
نمایشگاه مهمانی هنر تا 22 خرداد در خانه هنرمندان ایران دایر است٠٩:٠٠ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩٧٢٨    /    تعداد نمایش : ١٢٦گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است