سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

از 19 فروردین؛

حسن مرادی آثار خود را به نمایش گذاشت

سینمای نو> سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینمای نو" و به نقل از  به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای امید ؛ این نمایشگاه که از 19 فروردین ماه کار خود ار آغاز کرده است شامل آثار نقاشی حسن مرادی است که با استفاده از تکنیک خودکار، انجام شده اند و دنیایی از رنگ و زیبایی را در آنها میتوان مشاهده کرد.

انگاره‌هایی از طبیعت، درختان، پرندگان و چهار فصل و اجتماعی از طرحهای انتزاعی دیگر و نیز انبوهی از رنگ زیبا و چشم نواز ؛ تابلوهایی ست که حسن مرادی با ذهن خلاق خود و در دوران سالمندی همه آنها را با دستان توانمند به تصویر کشیده است. تابلوهایی که هریک داستانی شگفت برای خلق و ایجادشان از زبان نقاش روایت می شود .

سبک حسن مرادی کاملا انتزاعی و برگرفته از درونیات ذهنی نقاش است.

وی در خصوص شروع کار هنری می گوید : 78 ساله بودم که همسرم را از دست دادم، پس از آن بسیار احساس تنهایی می کردم، مدتی از فوت همسرم نگذشته بود که در فصل پاییز بر اثر یک حادثه چند قسمت از بدنم شکست و خانه نشین و زمین گیر شدم. دیگر نمی توانستم کارها و فعالیتهای سابقم را انجام دهم(قبل از حادثه نانوا بودم).روزی به صورت کاملا اتفاقی خودکاری در دست گرفتم و شروع به نقاشی کردم، حاصل کار می شود تابلویی مملو از گل و برگ و درخت.هرکسی آن تابلو را دید، شگفت زده شد و من را تشویق کرد که به این کار ادامه دهم. من هم شروع کردم به نقاشی کردن و پس از مدتی حدود 40 تابلو کشیدم.

گفتنی است این هنرمند پس از طی دوران نقاهت پس از حادثه ای که برای وی رخ داده بود توسط مسئولین وقت نگارخانه آبی شناسایی و به دنیای هنر و نگارخانه های شهر تهران رسما در اولین نمایشگاه انفرادی آثار خود در فرهنگسرای امید معرفی می گردد و این گونه حسن مرادی در آستانه 80 سالگی نقاش می شود و در گالری های زیادی نمایشگاه ترتیب می دهد.

لازم به ذکر است که وی هرگز آموزشی در خصوص نقاشی ندیده و حتی الفبا را نیز بلد نیست.

نمایشگاه آثار نقاشی حسن مرادی از 19 فروردین تا 5 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 18 در نگارخانه آبی به نشانی: میدان امام حسین(ع) ،خیابان منتظری ،خیابان خشکبارچی، بوستان خیام فرهنگسرای امید دایر است .١٦:٤٣ - سه شنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧٠٧٨    /    تعداد نمایش : ٧٢گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است