دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

از آثار دو مجسمه‌ساز ایرانی ؛

نمایشگاه «چهره دیگر» در گالری «نیکولا فلامل» پاریس برپا شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، نمایشگاه آثار دو مجسمه‌ساز ایرانی به نام‌های حامد رشتیان و بهداد لاهوتی تحت عنوان «چهره دیگر» Another Face با حمایت سفارت فرانسه در ایران، در گالری «نیکولا فلامل» Nicolas Flamel در شهر پاریس در کشور فرانسه برپا شد. این گالری در شهر پاریس ، خیابان سن مارتن Saint Martin، شماره 216 واقع شده است.

نمایشگاه «چهره دیگر» مجموعه 12 اثر شامل مجسمه‌های این دو هنرمند ایرانی را به معرض دیدگان علاقه مندان به هنرهای تجسمی گذاشت که از سلاح‌های مورد استفاده در ایران قرن هجده الهام گرفته بودند. تمرکز حامد رشتیان و بهداد لاهوتی خالقان این آثار ، بر جنبه زیبائی‌شناسی و تزئینی سلاح‌ها بوده است و بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ ایران را به تصویر کشیده‌اند.

با نگاهی تاریخی به صنعت ساخت سلاح در ایران می‌توان دریافت که تزیینات، بخشی جدانشدنی از این صنعت بوده و با تکامل در طی قرون، نمونه‌های اعلای آن در دوره صفویه به وجود آمد. تزئینات به کار رفته روی سلاح‌ها با سایر آثار کاربردی و معماری ایران شباهت دارد، اما حضور آنها در ابزار جنگی و تاکید بر جنبه های تزئینی و زیبایی شناختی به کار رفته در این جنگ افزارها بسیار قابل توجه است. گویی سازندگان این اشیاء زیبا سعی داشتند که با استفاده از هنر خود، خشونتی که جزء جدایی‌ناپذیر اسلحه است را تلطیف کرده و از آن بکاهند.

نمایشگاه «چهره دیگر» از روزهای 15 فروردین ماه تا 12 اردیبهشت ماه جاری (4 آوریل تا 2 می 2019) در گالری «نیکولا فلامل» پاریس برپا بود.   ٢٠:٥٣ - جمعه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧٨٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٥١گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است