شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

داریوش حسینی:

آثار نقاشی هنرمندان جوان آثاری تجربی است

سینمای نو> سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینمای نوداریوش حسینی با اشاره به برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه مهمانی هنر گفت: آثار هنرمندان جوان دو دهه ۶۰ و ۷۰ که امسال در نمایشگاه مهمانی هنر با عنوان طراحی فیگوراتیو به نمایش درآمده است، آثار تجربی است و بحث تجربه در کارها بسیار چشم‌گیر است.

وی ادامه داد: سال گذشته بخشی به جوان‌ها اختصاص داشت، با این حال بیشتر کارها کپی و برداشتی از کارهای غرب و آثار به روز شده در سایت‌ها بود ولی در این دوره آثار تجربی خوبی به این دوره رسیده است.

حسینی افزود: درصد قابل توجهی از آثار به ایده و تجربه جوانان نزدیک‌تر بود که از مرحله آکادمیک وارد مرحله ادواری شده‌اند و نشان دهنده این موضوع است که هنرمند راه خود را پیدا و انتخاب کرده است.

وی بیان داشت: در این نمایشگاه آثاری از جوان‌هایی به نمایش درآمده است که پیش از این تا حدودی تجربه هنری داشتند و از سوی دیگر آثار جوان‌هایی که تازه به عرصه هنری ورود کردند که قرار گرفتن این دو گروه در کنار یکدیگر بسیار جذاب است.

حسینی با اشاره به طراحی فیگوراتیو افزود: فیگوراتیو طراحی طبیعی است که هنرمند از تجربیات خود استفاده می‌کند و شروع به طراحی می‌کند. همیشه در نمایشگاه‌های گروهی چون مخاطبان زیادی وجود دارد همه راضی نیستند اما در این نمایشگاه به علت کیفیت بالای آثار و بحث تجربی بودن آنها، بیشتر مخاطبان از آثار به نمایش درآمده رضایت داشتند.

نمایشگاه هفتمین دوره مهمانی هنر تا ۲۱ خرداد در خانه هنرمندان ایران دایر است.١٨:٠٨ - جمعه ١٠ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨١٩٤    /    تعداد نمایش : ١٧٥گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است