پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با عنوان "اولین نقاش" ؛

آثار جاوید عندلیب در گالری آس روی دیوار می رود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، "اولین نقاش" نخستین نمایشگاه انفرادی نقاشی جاوید عندلیب است که آثارش در گالری آس به نمایش گذاشته می‌شود. این هنرمند در استیتمنت نمایشگاه نوشته است: «اولین نقاش یعنی انسانی که برای اولین بار نقاشی کرد، و مسلما نه با هدف خلق یک اثر هنری بلکه با انگیزه‌ای مشابه با اولین شکارچی، اولین کشاورز و ...؛ با انگیزه بقاء. هرچند که اصل این نیاز تا اکنون و در هنرمند امروزی نیز کم و بیش ثابت باقی مانده اما مفهوم و کارکرد اثر هنری به طور قطع، دچار دگرگونی بسیار شده است.

اساس این دگرگونی حافظه و ذهن است که به پشتوانه ساختار زبان در مواجهه با هر پدیده‌ای معنای تازه‌ای تعریف می کند. انباشت هزاران ساله این تعاریف در ذهن، در یک روند تکراری و تاریخی است که همواره منجر به خلق معناهای تازه بر مبنای معانی پیشین می‌شود.

این معناسازی «به عنوان یک مکانیزم اولیه در راستای بقا و رشد» همچنین می‌تواند موجب بروز خطا در دریافت واقعیت‌های عینی شود. در دنیای امروز، گاه مرز مابین این واقعیت‌ها به قدری گنگ و فاصله این تعاریف انباشت شده تا واقعیت دست اول آن قدر زیاد می‌شود که نه تنها مفهوم و کارکرد اولیه خود را از دست می‌دهند بلکه به راحتی قابل تحریف هستند. اینجا نقاشی می‌تواند گریزی باشد برای تجربه دوباره اولین‌ها، بازگشت به اصالت معنا.»

«اولین نقاش» جمعه 25 مرداد ساعت ١٦ الی ٢٤ افتتاح می‌شود و تا 4 شهریورماه ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید به شریعتى، بالاتر از پل رومى، جنب بانك پارسیان، شماره ١٨٣١، گالرى آس مراجعه کنند.١٠:٠٠ - جمعه ٢٥ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٦٧٣    /    تعداد نمایش : ١٨٢گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است