سه شنبه ٠٦ آبان ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

جمعه ۱۱ مهرماه ؛

طراحی های حسین طادی و امیر محمدزاده در هلند به نمایش در آمدند

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه ، حسین طادی درباره این نمایشگاه گفت: ویلم فوختوفن حدود هفت سال است که کارهای من و سایر شاگردان فرهاد گاوزن را دنبال می کند. برای او شیوه کارگروهی ما و فعالیت های خانه و موزه طراحی بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل سال گذشته به ایران سفر کرد و از نزدیک درجریان فعالیت های ما قرار گرفت و به من و امیر محمدزاده پیشنهاد برپایی دو نمایشگاه انفرادی در Podiu Zuidhaege  داد.

او افزود: در نمایشگاه "هنر بدون مرز" نمایشگاه انفرادی از آثار من و امیر محمدزاده به صورت همزمان برپا می شود. این دو نمایشگاه جمعه ۱۱ مهرماه با حضور جمعی از چهره های معروف فرهنگی هلند افتتاح و نمایشگاه تا دو ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن آثار این نمایشگاه در شهرهای آمستردام و نیویورک نیز نمایش داده خواهد شد.

به گفته طادی، این نمایشگاه توسط پتی واگمن، مدیر بنیاد گرونینگر کرکن افتتاح و پس از آن ویلم فوختوفن، آناعبدالووا درباره طراحی های ما سخن گفت. پس از آن از طریق اسکایپ طادی، امیرمحمدزاده، فرهاد گاوزن و نرگس اهرابی درباره طراحی معاصر ایران و آثار این مجموعه سخن گفتند. همچین دو فیلم مستند درباره این دو هنرمند که توسط مصطفی فتاحی و ارشیا قاسمی ساخته شده اند، به نمایش در آمد.

طادی درباره مجموعه آثارش گفت: در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ طراحی در ابعاد متنوع به همراه مجموعه هفت طراحی بزرگ با عنوان"Hands" در معرض دید مخاطبان قرار می گیرند.

به گفته این هنرمند؛ مجموعه "Hands"  در طول دوران قرنطینه و ویروس کووید ۱۹ شکل گرفته است. دست ها برای من نماد همبستگی هستند. از این رو شروع به کشیدن دست ها در اندازه های بزرگ کردم و آن ها را برای ویلم فوختوفن فرستادم. ویلم پس از دیدن طراحی های من، ادوارد واسكوسكی (مجسمه ساز هلندی) را به من معرفی كرد. از آثار معروف او می توان به مجسمه بنای یادبود کشته شدگان جنگ جهانی دوم که شش دست بزرگ هستند، اشاره کرد. ادوارد واسکوسکی به علت مرگ ناگهانی موفق به تمام کردن این یادمان هنری نشد. بنابراین تصمیم گرفتم هفت عدد دست بکشم و کاری که او شروع کرده بود را تمام کنم.

در ادامه امیر محمدزاده درباره آثارش گفت: از سال۱۳۸۶ به شکل جدی طراحی می کنم و برخلاف برخی از هنرمندان که تنها یک موضوع را دست مایه کارشان می کنند، من به صورت موازی چندین مجموعه را با هم پیش می برم و در این نمایشگاه نیز بیش از 200 طراحی در ابعاد متنوع به همراه 11 طراحی در ابعاد .بزرگ به نمایش در می آید١٠:٣٠ - شنبه ١٢ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٨٦٧١٤    /    تعداد نمایش : ٧٠گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است