سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با آثار حسن روح الامین ؛

نمایشگاه "نقش راستان" در نگارخانه خیال برگزار می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، روز دوشنبه 14 مهرماه نمایشگاهی از آثار حسن روح الامین با عنوان "نقش راستان" در نگارخانه خیال موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح می شود و تا 25 مهرماه ادامه دارد.

در این نمایشگاه که به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با همكاری موسسه فرهنگی هنری هنر هاتف سحر و گالری هاتف با ارایه بخشی از گنجینه اثار هنری خود و همچنین فرهنگستان هنر-موسسه صبا برگزار می شود، در کنار آثار روح الامین کتیبه و پرده های عاشورایی نیز به نمایش در می آید.

در این نمایشگاه 17 اثر از روح الامین  چون «فاتح خیبر»، خاتم رسولان»، «شب بدر»، «خلیل من»، «عرش بر زمین افتاد»، آثاری از مجموعه عصیان»، «ویرانه شام» ارائه می شود.

همچنین در این نمایشگاه یک پرده قطع 375 در 184 اثر مهدی شمس، چهار قطعه پرده به ابعاد 500 در 210 اثر محمد رضا محمد حسین شهره به حسینی (شامل پرده اول: مرگ معاویه تا شهادت حضرت مسلم علیه السلام و طفلان ایشان، پرده دوم: حرکت امام حسین علیه السلام از مکه به کوفه و شهادت حضرت، پرده سوم: پس از شهادت امام حسین علیه السلام تا شهادت حضرت رقیه سلام الله علیه و پرده چهارم: حرکت کاروان اسرای کربلا تا واقعه مختار) و همچنین یک کتیبه اثر میرزا عمو تهرانی متخلص به میرزا ابراهیم مربوط به قرن 13 (قاجاریه) به نمایش در می آید.

مشاور هنری این نمایشگاه را امیر راد و طراحی هویت دیداری را رضا عابدینی به عهده دارد.

نگارخانه خیال واقع در خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125 است.١١:٢٠ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٨٦٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٥٢گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است