سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، آرای هیات داوران بخش «فیلم» شصتوپنجمین جشنواره منطقهای سینمای جوان یزد -ایساتیس اعلام شد و اسامی نامزدهای جوایز بخش اصلی و جنبی جشنواره به شرح زیر معرفی شدند:
بهترین پژوهش در فیلم مستند
-مریم طالبی انارکی برای فیلم «قصه رنگ پریده»
-حسین نظری برای فیلم «مرد شنی»
-سارا رضایی برای فیلم «سامسارا»
بهترین فیلمنامه تألیفی
-فردین انصارینژاد برای فیلم «کرم چاله»
-امیر جلالی برای فیلم «برسد به دست پری»
-زیور حجتی برای فیلم «زنان لجمن»
-النا پورغلامی مقدم برای فیلم «بدرقه سکوت»
-مصیب حنایی و علی کیوان برای فیلم «برنده»
-حمزه ابراهیمزاده برای فیلم «فیلهای سفید»
-عبدالحسین عبدی و فاطمه سادات جوادی برای فیلم «سردست»
بهترین فیلمبرداری
-مجتبی اسپنانی برای فیلم «زنان لجمن»
-وحید بیوته برای فیلم «آرامگاه»
-علی حسینزاده برای فیلم «انسان»
-حامد بقائیان برای فیلم «ته لنجی»
-علی حسینزاده برای فیلم «آبا»
-مهدی آزادی برای فیلم «رویای یک اسب»
-محمد مجلل برای فیلم «بدرقه سکوت»
بهترین تدوین
-حجتالله معراج و نیکو روستایی برای فیلم «جبران میکنم»
-عماد خدابخش برای فیلم «زنان لجمن»
-علیرضا احمدی برای فیلم «ته لنجی»
-سعید درانی برای فیلم «برو و ببین»
-مازیار کاظمی برای فیلم «مسیر»
بهترین صدای فیلم
-مجید نجاتی برای صدابرداری و صداگذاری فیلم «ایار»
-علی گورانی برای صدابرداری و رامین ابوالصدق برای صداگذاری فیلم «بدرقه سکوت»
-مصطفی بهمنی برای صدابرداری و رامین ابوالصدق برای صداگذاری فیلم «آبا»
-اسماعیل سلطانی برای صدابرداری و علیرضا علویان برای صداگذاری فیلم «زنان لجمن»
-علی کاظمی نژاد برای صدابرداری و علیرضا نکولعل تک برای صداگذاری فیلم «انسان»
-میلاد شیاسی برای صدابرداری و صداگذاری فیلم «خانه دورافتاده»
بهترین فیلم پویانمایی
-سیداحمد جعفریان برای فیلم «پرنده باز»
-جعفر عمارلو برای فیلم «زوال»
-حسن دهقاندوست برای فیلم «همه دیوارها کوتاهند»
بهترین فیلم مستند
-آرمان قلیپور دشتکی برای فیلم «زری»
-مرجان خسروی برای فیلم «رویای یک اسب»
-آرمان قلیپور دشتکی برای فیلم «یک قایق روی دریا»
-محمود شاکری برای فیلم «حنیر»
-مریم طالبی انارکی برای فیلم «قصه رنگ پریده»
بهترین فیلم تجربی
-مهدی کشتکار برای فیلم «گوشزد»
-سعید درانی برای فیلم «برو و ببین»
بهترین کارگردانی فیلم داستانی
-سیداحسان طالقانی اصفهانی برای فیلم «کرم چاله»
-مهدی برزکی برای فیلم «آبا»
-زیور حجتی برای فیلم «زنان لجمن»
-علی کیوان برای فیلم «ته لنجی»
-محمد پوستیندوز برای فیلم «انسان»
-امیر جلالی برای فیلم «ریکاوری»
-جمیل عامل صادقی برای فیلم «فیلهای سفید»
بهترین فیلم جشنواره
-انجمن سینمای جوانان ایران -دفتر اصفهان و زیور حجتی برای فیلم «زنان لجمن»
-سیداحسان طالقانی اصفهانی برای فیلم «کرمچاله»
-انجمن سینمای جوانان ایران و مهدی برزکی برای فیلم «آبا»
-میلاد خسروی و ساجده سرایی برای فیلم «رویای یک اسب»
-امیر رستمی برای فیلم «خانه دور افتاده»
جوایز بخش جنبی جشنواره
بهترین فیلم در بخش مقاومت و سردار سلیمانی
-مهدی نجفی برای فیلم «امتحان نهایی»
-جمیل عامل صادقی برای فیلم «فیلهای سفید»
-مسعود دهنوی برای فیلم «رخپوش»
-جمال احمدی برای فیلم «جبران میکنم»
-حسن انگشتری خاتمی برای فیلم «در پناه خاک»
-سعید افسر برای فیلم «ناهاتاک»
بهترین فیلم در بخش آب
-محمدرضا و مازیار کاظمی برای فیلم «مسیر»
-محمد قادری برای فیلم «تافیه»
-سعید قمری برای فیلم «زیردِه»
-حسین زینلیپور برای فیلم «زورق»
اختتامیه شصتوپنجمین جشنواره منطقهای سینمای جوان یزد - ایساتیس، جمعه 7 بهمنماه 1401 از ساعت 18 در سالن شهید آوینی شهرداری یزد برگزار میشود.