دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

استقبال از «بانو قدس ایران» در سینماهای مردمی جشنواره فجر؛

رزاق‌کریمی : حضور مستند در سودای سیمرغ آغازی تازه برای آینده است

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند     

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ، وی با اشاره به استقبال از مستند «بانو قدس ایران» در سینماهای مردمی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفت: تا جایی که اطلاع دارم مردم حضور پُر رنگی در سالن‌های این مستند داشته‌اند و تا انتها فیلم را دنبال کرده‌اند. بسیاری از افرادی که به تماشای این مستند نشسته‌اند، نسبت به موضوع آن کنجکاو بوده‌اند؛ چرا که برای نخستین بار به این موضوع پرداخته شده است.

رزاق‌کریمی با اشاره به بازخوردهای مثبتی که از این فیلم تاکنون دریافت کرده است، توضیح داد: خوشبختانه در سالن اهالی رسانه هم بسیاری از خبرنگاران و منتقدان فیلم را دوست داشتند و واکنش‌ها نسبت به تغییرات اندکی که در فیلم نسبت به نسخه جشنواره سینماحقیقت ایجاد شده هم مثبت بود.

این مستندساز در ادامه پیرامون راه‌یابی دو فیلم مستند به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر توضیح داد: امسال 22 فیلم داستانی به همراه دو مستند به بخش سودای سیمرغ راه یافتند که از دید من، این اتفاقی مثبت است؛ چون مخاطب فیلم‌های داستانی همراه تماشای این گونه فیلم‌ها، به تماشای مستند هم می‌نشیند.

مصطفی رزاق‌کریمی با بیان این که حضور سینمای مستند در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر شاخصه خوبی است تا متوجه شویم سینمای مستند به دست فراموشی سپرده نشده است، تاکید کرد: این تجربه آغازی تازه برای آینده است و پس از جشنواره بازخوردهای آن مشخص خواهد شد.١٣:٣٥ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٧٣١٨    /    تعداد نمایش : ١٧٦سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است