شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در گفت و گو با مدیر بخش آیین ها ؛

برنامه های فرهنگی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش اعلام شد

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند     

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش ، عباس ابوالحسنی مدیر این بخش از جشنواره با اشاره به برنامه ها و رویکردهای این دوره بیان کرد: جشنواره ها معمولا متناسب با رویکرد تخصصی شان، بخش های مختلفی را برای پرداخت همه جانبه به موضوع درنظر می گیرند. جشنواره بین المللی فیلم وارش با تاکید بر فرهنگ عامه در نهمین دوره خود، بخش فرهنگی را نیز همانند دوره های اول جشنواره احیا نموده و  به آیین ها و آداب و رسوم می پردازد. به همین منظور با هدف توجه به هنرمندان مازندران و گسترش  فضاهای هنری این بخش در کنار جشنواره خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های تجسمی در گالری های متعدد افزود: در گالری های مختلف متناسب با موضوع جشنواره، نمایشگاه های نقاشی، خوشنویسی و آثار حجمی برگزار و در روزهای قبل از برگزاری جشنواره افتتاح می شود. در مجموع 5 گالری در سطح شهر و سه گالری در محل برگزاری جشنواره به نمایش بیش از 300 اثر تجسمی می پردازند.

ابوالحسنی با اشاره به معرفی صنایع دستی استان مازندران در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش توضیح داد: با تقسیم بندی استان مازندران به چهار بخش غربی، شرقی، مرکزی و دریایی که مربوط به صنعت صید و آبزیان است، صنایع دستی این استان در غرفه هایی ویژه معرفی می شوند.

وی ادامه داد: همچنین در بخش دیگری در محوطه برگزاری، گلیم بافی، جاجیم بافی و معرفی صنایع چوبی مازندران را در روزهای جشنواره شاهد هستیم.

مدیر بخش آیین های  جشنواره با اشاره به معرفی موسیقی مقامی مازندران در ایام برگزاری این رویداد عنوان کرد: از 5 گروه حرفه ای موسیقی  برای حضور در جشنواره  دعوت شده و  معرفی موسیقی مقامی به شهروندان و مهمانان جشنواره را هم در برنامه  قرار دادیم .

وی در پایان از اجرای نمایش های محیطی(خیابانی)، صحنه ای، پرفورمنس و ویدئوآرت های مرتبط با موضوعات و سرفصل های مورد تاکید در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش خبر داد.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور در استان مازندران برگزار می شود.١٥:٣٧ - جمعه ١٦ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٧٦٩٩٥    /    تعداد نمایش : ٦٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است