پنج شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با کارگردانی مریم اسلوبی ؛

مستند پهلوان «خلیل عقاب» به آخرین مرحله فیلمبرداری رسید

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، این فیلم  پرتره‌ای از زندگی پهلوان «خلیل عقاب» پدر سیرک ایران است.

مهدی شامحمدی در خصوص مراحل تولید این مستند گفت: 70 درصد از فیلمبرداری «آشیانه عقاب» به پایان رسیده و دو سکانس پایانی فیلم باقی مانده است. برای فیلمبرداری این دو سکانس منتظر اتفاقی در فیلم هستیم که ممکن است 20 روز یا 6 ماه دیگر رخ دهد. البته به صورت همزمان مراحل مختلف پس از تولید از جمله مونتاژ در حال انجام است.

وی با بیان این که اصراری به حضور فیلمش در جشنواره سینماحقیقت امسال ندارد، اظهار کرد: نمی‌توان عجله‌ای در ساخت مستند پرتره به خرج داد، به همین دلیل تصمیم دارم این فیلم را در جشنواره سینماحقیقت سال بعد شرکت دهم.

این تهیه‌کننده با اشاره به شناختی که از خلیل عقاب پیش از ساخت فیلم داشته است، عنوان کرد: چند سال پیش به سیرک پسر او «ابراهیم» رفتم و خیلی لذت بردم. در همان اجرا، اتفاقی مستند رخ داد؛ به این نحو که ابراهیم، پدرش را صدا کرد و فیلمی از گذشته‌های دور او در سالن پخش شد. عجیب بود که در یک سیرک معارفه‌ای مستند اتفاق افتاد و نسل جوان هم با چهره پهلوان خلیل عقاب آشنا شدند.

وی افزود: البته عطا مهراد و سیاوش جمالی سرپرستی این پروژه را به کارگردانی مریم اسلوبی برعهده داشتند و پس از تصویب طرح در مرکز گسترش، در حال پیگیری آن بودند که تولید پروژه خودشان جدی‌تر شد و از آن جایی که برای این‌کار نیاز به تمرکز داشتند، من تهیه‌کنندگی این مستند را برعهده گرفتم.

در خلاصه موضوع مستند «آشیانه عقاب» آمده است: «پهلوان خلیل عقاب كه تاریخ سیرك ایران با او آغاز مى‌شود، در كانكسى در ویرانه‌هاى سیركش روزگار مى‌گذراند. او با مرور خاطراتش، از مرگ در این وضعیت هراس دارد و تصمیم گرفته سیرك را از نو برپا كند...»

عوامل تولید این مستند عبارتند از: كارگردان: مریم اسلوبى، تهیه‌كننده: مهدى شامحمدى، مشاوران پروژه: عطا مهراد، سیاوش جمالی، محمد حدادی، مرتضی پایه‌شناس، فیلمبردار: مسعود شكرنیا، صدابردار: مهدى كریمى، تدوین: مرتضى پایه‌شناس، موسیقى: افشین عزیزى، صداگذارى: حسین ابراهیمى، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.


١٢:٣٥ - دوشنبه ١٠ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨٧٣٩    /    تعداد نمایش : ١٠٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است