دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

علی عابدینی :

چرا «من ترانه...» در دوره بیستم سیمرغ چهره‌پردازی را برد

سینمای نو > سرویس سینما        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، علی عابدینی برای فیلم «من ترانه 15 سال دارم» برنده سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی بیستمین جشنواره فیلم فجر شد. او درباره خاطراتش از چهره‌پردازی این فیلم شاخص ادوار جشنواره می‌گوید: در فیلم «من ترانه 15 سال دارم» من هم به عنوان چهره‌پرداز و هم طراح صحنه و لباس حضور داشتم که هر دو کار را با عشق انجام دادم و جالب آن که در هر دو رشته هم نامزد دریافت سیمرغ شدم.

عابدینی با اشاره به شیوه چهره‌پردازی شخصیت اول فیلم (ترانه) می‌گوید: ترانه علیدوستی در فیلم «من ترانه 15 سال دارم» ایفاگر نقش دختری است که در بخشی از قصه فیلم باردار می‌شود . بدون شک، گریم در این گونه موارد بسیار سخت است و نیاز به ریزبینی و دقت فراوان دارد. یعنی ما باید طول زمان بارداری ترانه را در مدت زمان فیلمبرداری و روایت قصه در چهارفصل در چهره او می‌دیدیم. زمان فیلمبرداری فیلم در زمستان و بهار سپری می‌شد و رعایت کردن تمام این موارد در نوع چهره‌پردازی سخت اما شیرین بود.

او ادامه داد: من برای اولین بار بود که ترانه علیدوستی را می‌دیدم و کار کردن با این بازیگر جذابیت‌های زیادی برایم به همراه داشت. ترانه علیدوستی در کار بسیار حرفه‌ای برخورد می‌کرد و دختر بسیار با استعدادی بود.

برنده سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی دوره بیستم، این سیمرغ را در رقابت با جلال معیریان (خانه‌ای روی آب)، سودابه خسروی (خواب سفید)، مهین نویدی (بمانی) و مهرداد میرکیانی (ارتفاع پست) به دست آورد. او موفقیت «من ترانه...» و جایزه‌اش از این فیلم را جزو بهترین خاطرات حرفه‌ای‌اش می‌داند و می‌گوید: همکاری با فیلم «من ترانه 15 سال دارم» را بسیار دوست دارم و بدون اغراق، این فیلم جزء بهترین کارهایم محسوب می‌شود، البته صرفا به خاطر گرفتن سیمرغ این را نمی‌گویم چرا که این همکاری برایم لذت‌بخش بود. تمام لحظه‌های فیلم برای من خاطره است. گروه خوبی برای فیلم رسول صدرعاملی گردهم آمده بودند و به نظرم دیگر کم پیش می‌آید که چنین گروهی با هم کار کنند.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن 1396 به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد١٣:٤٠ - سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٦٦٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است