پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در نشستی علمی در جشنواره جهانی فیلم فجر؛

کتاب «دولت‌ها چگونه به سینما کمک می‌کنند» رونمایی می‌شود

سینمای نو> سرویس سینما

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینمای نو" و به نقل از ستاد خبری سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، کتاب «دولت ها چگونه به سینما کمک می کنند» به کوشش شهاب اسفندیاری و فرزام امین صالحی روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه ساعت 13:30 در نشست «سیاست گذاری سینما در عصر جهانی شدن» که در سالن دانشکده صدا و سیما برگزار می شود، رونمایی می شود.

«دولت‌ها چگونه به سینما کمک می‌کنند» مشتمل بر 13 مقاله است که توسط استادان و پژوهشگرانی از کشورهای مختلف جهان نوشته شده است. هر کدام از این مقالات، وضعیت حمایت دولت از سینمای ملی یکی از کشورها را از نظر سیاست ها و راهبردهایی که برای حمایت مالی دارند و شیوه هایی که برای تشویق سرمایه گذاری در سینما به کار گرفته اند و نتایج این سیاست ها در دوره های 5 تا 10 ساله، بررسی می کند.

دراین کتاب پژوهشگرانی از رشته های مختلف اقتصاد، علوم سیاسی و مطالعات فرهنگی و سینما به بررسی سیاست های سینمایی پرداخته اند و این باعث شده هم ابعاد فرهنگی و سیاسی و هم قانون گذاری فرهنگ ها از منظرهای مختلف در این اثر بررسی شوند.

این کتاب نشان می دهد که بسیاری از دولت های جهان به ویژه اروپایی ها برای حمایت از صنعت سینما و حفظ میراث فرهنگی خود برنامه هایی دارند و در برخی مناطق حتی در قالب اتحادیه های بین المللی بودجه های بین قاره ای برای حمایت از تولید مشترک پیش بینی شده است.

کتاب «دولت ها چگونه به سینما کمک می کنند» در سال 2018 منتشر شده و اطلاعات و آمارهای آن به‌روز است.

انتشارات خانه هنرمندان با حمایت جشنواره جهانی فیلم فجر و بنیاد سینمایی فارابی این کتاب را منتشر کرده است.١٨:٣٤ - دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧٤٣٨    /    تعداد نمایش : ١٧٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است