يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با حکم مدیر کل هنرهای نمایشی ؛

فرهاد مهندس پور دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، در متن این حکم آمده است:

هنرمند ارجمند

جناب آقای فرهاد مهندس پور

جشنواره بین المللی تئاتر فجربا پیشینه 35ساله خود و تجربیات ارزشمند ادوار گذشته و حضور گروه های نمایشی برجسته از ایران و دیگر کشورهای جهان اعتبار و جایگاه ویژه ای در میان رویدادهای بین المللی تئاتر منطقه یافته است.

خوشبختانه در سالیان اخیر و با افزایش اجراهای تئاتر در سراسر کشور ، این رویداد نیز سهم عمده و اساسی خود را به مرور تولیدات نمایشی سال اختصاص داده و از این طریق به ساختاری کارآمدتر دست پیدا کرده است.

بی شک رویکرد و برنامه های جشنواره بین المللی تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتری کشور ، در جهت گیری جریان عمومی تئاتربسیار اثرگذاراست. بااین شرایط وباتوجه به گسترش دایره مخاطبان ، فعالان ، دانش آموختگان و تشکل های صنفی حوزه تئاتر ضروری است تا بر پایه تجربیات ارزشمند ادوار پیشین و شناخت چالش ها و فرصت های موجود ، تدابیر امیدبخش در برنامه ریزی و اجرای این رویداد بزرگ هنری به کار گرفته شود.

با سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه های حرفه ای و آموزشی و همچنین تجربیات گرانقدرتان در مدیریت های اجرایی و تخصصی تئاتر ، امیدوارم با حضور شما در جایگاه "دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر" و با بهره گیری از تمام توان مشاوره ای ، حمایتی و اجرایی تئاتر کشور ، شاهد برگزاری جشنواره ای پویا و موفق باشیم.

مهدی شفیعی

مدیرکل هنرهای نمایشی

فرهاد مهندس پور ، مدرس و کارگردان تئاتر ، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و استادیار گروه بازیگری - کارگردانی دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس که در سابقه فعالیت خود ریاست شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش و ریاست انجمن نمایش  را دارد، برای دومین بار در مسیر سی و شش ساله جشنواره بین المللی تئاتر فجر دبیری این رویداد بزرگ هنری را بر عهده گرفته است. دبیری بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز در پرونده کاری این هنرمند قرار دارد.

این کارگردان تئاتر دارای دکترای پژوهش هنر ، کارشناس ارشد بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران ا ست.

نمایش " به خورشید سپارید" در سال 1366 آغازی بر کارگردانی تئاتر او بوده و پس از آن "داوری ایندرا" ، سرودی کنار گودال" ، "گالیله" ، "نی لبک و بهمن" ، "مکبث" ، "دیر راهبان" ، روز رستاخیز" را روی صحنه برده است. فرهاد مهندس پور کارگردانی 3 تله تئاتر "استنطاق" ، "یغمای با شکوه خورشید" و سه پاس از حیات طیبه نوجوان نجیب و زیبا" را نیز در سال های 77 ، 85 و 86 انجام داده است.

حضور در جشنواره ها و سمینار های مختلف ایرانی و خارجی تئاتر به عنوان سخنران ، داوری جشنواره های متعدد بین المللی و سراسری  تئاتر ، نگارش بیش از 60 عنوان مقاله پژوهشی و نقد هنری ، نگارش و چاپ 6 عنوان کتاب و دریافت جایزه بهترین فیلم مستند جنگی از جشنواره فیلم دفاع مقدس ، جایزه بهترین نمایش سال از انجمن منتقدان تئاتر ایران ، جایزه برگزیده ربع قرن تلاش برای شکل گیری ادبیات نمایشی دفاع مقدس و جایزه پژوهشگر برتر دانشگاه تربیت مدرس و ... از دیگر فعالیت های این کارگردان شناخته شده تئاتر به شمار می رود.

فرهاد مهندس پور علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد در استان های کشور در دانشگاه های تهران ، تربیت مدرس  ، هنر ، سوره ، آزاد اسلامی ( اراک، بوشهر، تنکابن و رامسر) به تدریس مشغول است.١١:٤١ - سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦١٥٤٤    /    تعداد نمایش : ٦٦٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است