يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی هنرهای نمایشی ؛

فراخوان سی وششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، فراخوان سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با احترام به دستاوردهای ارزشمند دوره ­های پیشین جشنواره ، و با تمرکز بر اصلاح بخشی از فرایندها، با هم­اندیشی دست­اندرکاران تئاتر کشور، در جهت ارتقای کیفی جشنواره تدوین و منتشر و در آن روند پیش روی جشنواره با توجه به چند نکته معرفی شده است.

حذف تدریجی بازبینی آثار به­صورت فیلم­- تئاتر، با رجوع به اجراهای زنده، اصلاح فرآیند انتخاب آثار، با تکیه بر خرد جمعی و مراجعه به آرای طیف وسیعی از کارشناسان و مدیران تئاتر، اعتباربخشی به جوایز جشنواره با فرآیند استانداردسازی موضوع داوری و کاستن تعداد جوایز، مانند دیگر جشنواره ­های جهانی تئاتر، توجه به ظرفیت­ های نوین اجرایی با حمایت از گونه­ های مختلف تئاتر، تلاش برای هویت­ یابی و کارایی اجتماعی جشنواره تئاتر فجر در ترسیم روند جشنواره سی و ششم معرفی شده است.

جشنواره تئاتر فجر که توسط  اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و مؤسسه بین‌المللی تئاتر(ITI) برگزار می شود شامل بخش های مرور تئاتر ایران ، تئاتر ملل، میهمان ، بخش خارج از صحنه (Offstage)  ، بخش بخش به­علاوه فجر،  بخش مسابقه تئاتر ایران و بخش مسابقه تئاتر بین الملل می شود

بخش مرور تئاتر ایران شامل آثاری خواهد بود که " تولیدات اجرا شده در تالارهای نمایشی کشور" ، "برگزیدگان جشنواره­های تئاتر استانی " و  "آثار دانشجویی " را در بر می گیرد. توضیحات شرایط و زمانبندی هر بخش به تفکیک در فراخوان آمده است.

بخش خارج از صحنه (Offstage) شامل هر گونه اجرا در خارج از صحنه و بیرون از فضاهای تئاتری متعارف، با رویکرد تغییر در قراردادهای اجرایی، مکان اجرا و شکل ارتباط با مخاطب است که بر اساس مکان اجرا، در دسته ­های اجرا در مکان­ های نامتعارف (در خیابان، اماکن تاریخی، ورزشگاه ­ها، محیط ­های طبیعی، کارخانه ­ها و اماکن متروک و...)، اجراهای کاربردی (درحوزه های مسولیت اجتماعی؛ شامل اجرا با مهاجرین، سالمندان، معلولین، زندانیان، کودکان بیش فعال، اوتیسم، کودکان کار، روشندلان، نابینایان و....در خارج از صحنه و یا مکان های مرتبط) و پرفورمنس آرت (Performance Art) قرار می گیرد.

مطابق فراخوان پایان مهلت ثبت در خواست حضور در بخش مرور تئاتر ایران 14 مرداد 96 اعلام شده است و هنرمندان می توانند با مطالعه دقیق فراخوان و گاه شمار هر بخش برای حضور در جشنواره سی و ششم فجر اقدام کنند.

نشانی دبیرخانه تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، شماره 18، طبقه اول، کدپستی: 34913-11337 و تلفن: 66747976-021 ، 66748045-021  فکس: 66747969-021 بوده و اخبار و رویداد های جشنواره سی و ششم از طریق سایت جشنواره به آدرس  WWW.FITF.THEATER.IR به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.

سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دبیری فرهاد مهندس پور برگزار می شود.١٤:٥١ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٢١٥٠    /    تعداد نمایش : ٥١٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است