سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی :

جشنواره تئاتر فجراستانی ، تمرینی برای تبادل تئاتر است

سینمای نو > سرویس تئاتر        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، مهدی شفیعی در ادامه سخنانش افزود: برگزاری تورهای تئاتری نباید به روزهای جشنواره تئاتر فجراستانی محدود شود، بلکه این روزها باید تمرینی باشند تا در طول سال نیز این گونه رویدادهای خوب تئاتری رقم بخورد.

وی تاکید کرد : تئاتر براى مخاطب توليد و اجرا مى شود.تاثيرگذارى اجتماعى نمايش ها را جدى تر بگيريم. و ارتباط مستمر با مخاطبان و شهروندان در راستاى نشاط افزايى و اثرگذارى فرهنگى.

مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: با رايزنى مديران شهرى يزد به خصوص شهردارمحترم به دنبال برگزارى رويدادهاى نمايشى ويژه اى در اين شهر و استان هستيم

شفیعی در بخش دیگر صحبت هایش به برگزاری جشنواره فجر استانی در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، بوشهر، یزد و مرکزی اشاره کرده و با بیان این که انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، یکی از بهترین انجمن های کشور است، گفت: در زمان ریاست آقای دهقان هراتی نیز شاهد اتفاقات خوب تئاتری در استان یزد بودیم و امیدواریم که به زودی شاهد افتتاح کامل سالن بلک باکس مجموعه تالار هنر نیز باشیم.

محمود دهقان هراتی، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد، محمدرضا صاحب جلال رییس انجمن هنرهای نمایشی یزد، مرضیه السادات برومند یزدی کارگردان صاحب نام سینما و تلویزیون، سید حسین پیغمبری از پیشکسوتان هنر نمایش یزد، به همراه مهدی جمالی نژاد، شهردار یزد از دیگر سخنرانان آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بودند.

دکتر مهدی جمال نژاد شهردار یزد، در بخشی از سخنانش گفت: قابليت هاى مناسب و ارزشمندى در حوزه نمايش استان و شهر يزد وجود دارد اما متاسفانه زيرساخت هاى موجود شايسته اين همه توان و هنر نيست و بر ماست كه تمام تلاش خود را براى ارتقاء امكانات سخت افزارى و حمايتهاى مالى از هنرها و به ويژه هنر نمايش به كار ببنديم

شهردار یزد در پایان سخنانش با اشاره به دغدغه و رویکردی فرهنگی و هنری اعضای شورای شهر یزد، گفت: دوستانم در شورای شهر هم قسم شده اند تا برای بهبود شرایط فرهنگی هنری یزد فعالیت کنند تا بتوانیم به کمک هم تحولی در این زمینه ایجاد کنیم، بنابراین گمان کنم آینده، آینده خوبی برای یزد باشد.

اجرای نقالی توسط مسعود اکرمی هنرمندی از شهرستان ابرکوه و نیز موسیقی سنتی توسط گروه «راز» از دیگر برنامه های آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی یزد بود.

در این مراسم مرضیه برومند ، اتابک نادری ، مهدی حاجیان ، مدیران شهری و معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره حضور داشتند.

از جمله برنامه های مدیر کل هنرهای نمایشی و دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک نشست هایی با شهردار یزد و اعضا شورای اسلامی این شهر نیز خواهد بود.

روز گذشته و در نشست مديركل هنرهاى نمايشى و دبير هفدهمين جشنواره بين المللى نمايش عروسكى تهران-مبارك با شهردار يزد زمينه هاى مشاركت شهردارى يزد در برگزارى اين جشنواره بررسى شد.

در اين ديدار كه با حضور معاونين اداره كل فرهنگ وارشاداسلامى و رييس انجمن هنرهاى نمايشى استان يزد نيز همراه بود جمال نژاد در خصوص همكارى شهردارى يزد با برنامه هاى پژوهشى و آموزشى جشنواره اعلام تمايل كرد.

در اين ديدار زمينه هاى ارتقاء سطح كيفى نمايش يزد و بهره مندى شهروندان ازآثار برتر نمايش عروسكى و افزايش نشاط اجتماعى عموم مردم يزد مورد بررسى و اظهارنظر قرار گرفت.

جشنواره های تئاتر فجر استانی از 28 دی ماه تا 9 بهمن ماه در شش استان کشور برگزار می شود.١٤:٤٥ - دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٦٦٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است