شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

سینا علیپور کارگردان نمایش "خانه" از بابلسر :

بازبینی زنده از آثار منتخب جشنواره های تئاتر استان ها بهترین اتفاق جشنواره بود

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی سی وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سینا علیپور به بهانه معرفی نمایش "خانه" به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر به عنوان یکی از دو اثر منتخب استان مازندران ، عنوان کرد:

نمایش "خانه "نوشته نغمه ثمینی پس از اجرای عمومی در بابلسر و انتخاب در جشنواره استانی مازندران به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شد. البته باید اضافه کنم که "خانه" جوایز  کارگردانی/ بازیگری زن/ طراحی صحنه/ طراحی پوستر و طراحی لباس را از آن خود کرد.

او درباره تفاوت های فراخوان امسال با دوره های گذشته گفت:

انتخاب و بازبینی زنده نمایش ها توسط گروه انتخاب ،اتفاق بسیار مثبتی برای گروه های تئاتر در استان ها و شهرستان ها بود. این که گروه انتخاب از نزدیک به دیدن کار به بابلسر آمدند برای گروه ما خوش آیند بود. وی ادامه داد:خوشبختانه امسال مراحل انتخاب روند مشخصی دارد که در فراخوان اعلام شده و جای علامت سوالی باقی نگذاشته است. همچنین باید اعلام کنم که انجمن هنرهای نمایشی استان همکاری خوبی با ما داشت و برای بازبینی ،سالن تمرین در اختیار گروه قرار داد. سینا علیپور در پایان گفت: بازبینی زنده مهم ترین مساله یک تئاتر است و قطعا تاثیر درست تری روی انتخاب نمایش خواهد داشت. ما دو هفته قبل از بازبینی توسط انجمن و اداره کل استان از حضور گروه انتخاب مطلع شدیم و توانستیم طبق برنامه برای بازبینی آماده شویم.

گفتنی است بازبینی نمایش های منتخب استان ها توسط گروهی متشکل از سهراب سلیمی، افشین خورشید باختری و محسن علیخانی از 10 مهر 1397 آغاز شده است.١٩:٢٥ - يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٩١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است