پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با حضور استادانی از کشور هلند؛

کارگاه «تئاتر جامعه- گروه» در جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر برگزار می‌شود

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، محمودرضا رحیمی مدیر بخش آموزش جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر درباره نحوه برگزاری کارگاه آموزشی «تئاتر جامعه- گروه» توضیح داد: کارگاه «تئاتر جامعه- گروه» با حضور خانم آدلا روزن و دستیارش خانم ریسیک از کشور هلند از امروز شنبه 27 بهمن در قالب 3 جلسه برگزار می شود. این کارگاه آموزشی پیرامون شناخت فضاها و نحوه زیست آدم های مختلف در این فضاها، ارتباط برقرار کردن با آن ها، دیدن اینگونه فضاها تا رسیدن به ایده اجرایی، شکل می گیرد.

وی درباره زمان برگزاری کارگاه آموزشی «تئاتر جامعه- گروه» افزود: در اولین روز یعنی امروز شنبه 27 بهمن، کارگاه از ساعت 13 تا 16 در پلاتو اجرای شماره یک مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود. روز یکشنبه 28 بهمن نیز کارگاه از ساعت 10 تا 13 در قالب گشتی شهری به منظور پیدا کردن جامعه گروه مدنظر برگزار می شود. در روز سوم یعنی دوشنبه 29 بهمن نیز کارگاه با حضور چند نفر از جامعه گروهی که در روز دوم شناسایی شده اند برگزار می شود که طی جلسه سوم کارگاه، شرکت کنندگان بر اساس یکسری اتودهای مشارکتی به ایده نهایی دست پیدا می کنند.

مدیر بخش آموزش سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر درباره نحوه انتخاب شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی «تئاتر جامعه- گروه» یادآور شد: برای رسیدن به شرکت کنندگان این کارگاه آموزشی با دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن تئاتر خیابانی خانه تئاتر، کانون ملی منتقدان تئاترایران، دفتر تئاتر دانشگاهی اداره کل هنرهای نمایشی، دبیرخانه جشنواره تئاتر دانشگاهی و رؤسای دپارتمان های تئاتری دانشگاه ها تعاملی صورت گرفت و در نهایت به 21 شرکت کننده رسیدیم.

رحیمی در پایان سخنان خود درباره افرادی که در کارگاه آموزشی «تئاتر جامعه- گروه» شرکت کرده اند، گفت: در این کارگاه آموزشی 6 تن از استادان تئاتر، 5 تن از برگزیدگان تئاتر دانشگاهی، 2 تن خبرنگار و منتقد و 8 تن از متخصصان تئاتر محیطی حضور دارند.


١١:٢٠ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٦٠٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است