شنبه ١٤ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در بخش استعدادهای درخشان ؛

ژابیز زربخش سه قطعه از ماسنه ، فوره و شوبرت می‌نوازد

سینمای نو > سرویس موسیقی        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام ستاد خبری سی‌امین جشنواره موسیقی فجر ، بخش استعدادهای درخشان در این جشنواره آخرین اجرایش را به حضور دو نوازنده خواهر اختصاص داده است. ژابیز و گلریز زربخش امسال در آخرین روز جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازند.

ژابیز زربخش نوازنده ویلن و عضو آنسامبل «نیواک» درباره حضورش در جشنواره موسیقی فجر گفت: اجرای من شامل دو بخش است. ابتدا دونوازی ویلنسل و پیانو را دارم که کیمیا محمدی در کنار من پیانو می‌نوازد. در بخش بعدی در کنار خواهرم گلریز زربخش به اجرای دونوازی ویلنسل و ویلن می‌پردازیم.

زربخش درباره بخش دونوازی ویلنسل و پیانو گفت:‌ در این بخش سه قطعه اجرا می‌کنیم که عبارتند از «ملودی» اثر ژول ماسنه برای ویلنسل و پیانو، «لالایی» اثر گابریل فوره برای ویلنسل و پیانو، سونات «آرپجیونه» اثر فرانتس شوبرت برای ویلنسل و پیانو.

این نوازنده ویلنسل درباره اجرای مشترک با خواهرش گفت: در بخش پایانی اجرایمان به همراه خواهرم به روی صحنه می‌رویم و هشت قطعه برای ویلن و ویلنسل اثر راینهولد گلیر را می‌نوازیم.

ژابیز زربخش موسیقی را از کودکی با فراگیری پیانو آغاز کرد و پس از ورود به هنرستان موسیقی نوازندگی ویلنسل را نزد استاد داوود جعفری فراگرفت و سپس مدارک ممتاز در رشته نوازندگی ویلنسل را از كنسرواتوار دولتی كمیتاس ایروان اخذ کرد.

وی در این دوره نزد دکتر آرمن مسروپیان تحصیل کرد و به اجرای رسیتال، دوئت، تریو و کوارتت‌های بسیاری پرداخته است. در جشنواره بین المللی موسیقی فجر سال های 1377 و 1379 موفق به اخذ دیپلم افتخاردر نوازندگی ویلنسل و در سال 1387 به عنوان عضو آنسامبل نیواک موفق به دریافت رتبه نخست و تندیس جشنواره شد. همچنین وی تا کنون کنسرت های بسیاری با آنسامبل نیواک اجرا نموده است.

ژابیز زربخش در روز 5 شنبه 30 بهمن 1393 در ساعت 15 و در سالن رودکی به اجرای برنامه می‌پردازد.

در بخش استعدادهای درخشان سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر 24 نوازنده حضور دارند.

 


١٢:٣٢ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٣    /    شماره : ٣٥٩٠٤    /    تعداد نمایش : ٦١٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است