شنبه ١٤ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

گلریز زربخش :

مخاطبان جشنواره موسیقی فجر خاص هستند

سینمای نو > سرویس موسیقی        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام ستاد خبری سی‌امین جشنواره موسیقی فجر ، بخش استعدادهای درخشان در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر آخرین اجرایش را به حضور دو خواهر نوازنده اختصاص داده است. گلریز و ژابیز زربخش امسال در آخرین روز جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازند.

گلریز زربخش نوازنده ویلن و عضو آنسامبل «نیواک» درباره حضورش در جشنواره موسیقی فجر گفت: در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر من در بخش استعدادهای درخشان حضور دارم. اجرای من شامل دو بخش است. ابتدا دونوازی ویلن و پیانو را دارم که کیمیا محمدی در کنار من پیانو می نوازد. در بخش بعدی در کنار خواهرم ژابیز زربخش به اجرای دونوازی ویلن و ویلنسل می پردازیم.

وی ادامه داد:‌ اجرای ما شامل سه قطعه برای پیانو و ویلن می شود که عبارتند از: پیترو لوکاتلی -سونات «درگورستان» برای ویلن و پیانو ، موریس راول -راپسودی «تسیگان» برای ویلن و پیانو ، رادیون شدرین - «به سبک آلبنیز» برای ویلن و پیانو.

زربخش که پایه‌گذار و عضو آنسامبل نیواک است ، درباره اجرای مشترک با خواهرش گفت : در بخش پایانی اجرایمان به همراه خواهرم به روی صحنه می‌رویم و هشت قطعه برای ویلن و ویلنسل اثر راینهولد گلیر را می نوازیم.

گلریز زربخش با اشاره به سابقه حضورش در دوره‌های گذشته جشنواره موسیقی فجر گفت: در سال‌های گذشته من و خواهرم در کشور ارمنستان مشغول تحصیل در رشته موسیقی بودیم و امکان حضور در جشنواره موسیقی فجر را نداشتیم. اما در سال های 1375، 1377 و 1379 در جشنواره موسیقی فجر شرکت کردم و رتبه نخست را در نوازندگی ویلن کسب کردم. درسال 1387 نیز با آنسامبل نیواک در جشنواره حاضر بودیم که در بخش رقابتی توانستیم رتبه نخست و تندیس جشنواره را کسب کنیم.

این نوازنده ویلن درباره اهمیت اجرا در جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد:‌ جشنواره موسیقی فجر یک اتفاق بین‌المللی است و همین اهمیت جشنواره را نشان می‌دهد. مخاطب جشنواره موسیقی فجر با مخاطب کنسرت‌ها متفاوتند. کسانی که در اجراهای جشنواره به سالن می‌آیند از قشر وسیعتری از جامعه هستند و نگاه خاص‌تری به موسیقی دارند.

گلریز زربخش نوازندگی ویلن را ازکودکی تا پایان تحصیلات درهنرستان موسیقی نزد استاد ارسلان کامکار فرا گرفت و سپس مدارک ممتاز در رشته نوازندگی ویلن را از کنسرواتوار دولتی کمیتاس ایروان اخذ کرد. وی در این دوره تحصیلات خود را نزد پروفسور ویکتور خاچاطریان آغاز و به پایان رسانده و به اجرای رسیتال، دوئت، تریو و کوارتت‌های بسیاری پرداخته است.

وی در جشنواره بین المللی موسیقی فجر سال های 1375، 1377 و 1379 موفق به کسب رتبه نخست در نوازندگی ویلن و درسال 1387 به عنوان پایه گذار و عضو آنسامبل نیواک موفق به دریافت رتبه نخست و تندیس جشنواره شد.  

گلریز زربخش در روز پنجشنبه 30 بهمن 1393 در ساعت 15 و در سالن رودکی به اجرای برنامه می‌پردازد.

 


١١:٥٠ - سه شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٣    /    شماره : ٣٥٩٣٥    /    تعداد نمایش : ٥٨٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است