پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در پنجمبن روز برگزاری ؛

پرواز همای روی صحنه جشنواره موسیقی فجر رفت

سینمای نو > سرویس موسیقی        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام روابط عمومی سی‌ویکمین جشنواره‌ موسیقی فجر ، اعضای گروه «مستان» را برای این اجرا ، پرواز همای به عنوان خواننده، سراینده ، آهنگساز و رهبر گروه ، سعید فهیمی و پاشا هنجی به عنوان نوازنده نی ، اسفندیار شهمیر نوازنده نی و دف ، محمود نوذری نوازنده سنتور ، مسلم علیپور نوازنده کمانچه ، میلاد علیپور نوازنده تار ، پیمان خازنی نوازنده بم ساز ، حمیدرضا یوسفی نوازنده تنبک و جیمبی تشکیل می دادند. پرواز همای و سایر اعضای گروه «مستان» در حالی که هر کدام یک شاخه گل رُز زرد در دستان خود داشتند به روی صحنه آمدند و آن را به مخاطبانشان هدیه دادند. در همین لحظه هادی اسکندری خطاط گروه، در گوشه صحنه مشغول خطاطی بر روی یک تابلو بود. اسکندری پشت به حاضرین در سالن نشسته بود و جملات خاصی را با قلم و مرکب بر روی تابلو می‌نوشت.

اولین قطعه ای که «پرواز همای» خواند، اثر «عاقبت ای دل» بود و پس از‌ آن، این خواننده به حرمت مادرانی که در این سالن حضور دارند، قطعه‌ی «مادر» را اجرا کرد. به نام یزدان،  گمنام، بی کس، مه پاره، شب گیسوان تو، دیوانه تری، گرگ درون، من که میرم و عیب رندان آثار دیگری بودند که توسط این گروه اجرا شد.

در این کنسرت همچنین اثر «مردم هوار» نیز توسط پرواز همای اجرا شد که مورد استقبال شدید طرفداران او قرار گرفت و مخاطبان کنسرت این اثر را با صدای بلند خواندند. پرواز همای در واپسین اجراهای خود قطعه ای با زبان مادری خود خواند. این اثر شمالی نیز توجه حضار را به خود جلب کرد. اما آخرین اثری که توسط گروه مستان اجرا شد، قطعه ملی میهنی «سرزمین بی کران» بود.

پرواز همای شاگرد اساتیدی همچون فریدون پور رضا، سید کمال الدین عباسی و کریم صالح عظیمی بوده است و در سال 1383 گروه «مستان» را پایه گذاری کرد.٢٠:٤٠ - دوشنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٤٦٢٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است