چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در سی و یکمین جشنواره‌موسیقی فجر ؛

برج میلاد تهران میزبان شهرداد روحانی شد

سینمای نو > سرویس موسیقی        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام روابط عمومی سی‌ویکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر ، پس از اجرای «امیر دارابی» ، شهرداد روحانی به همراه ارکستر سازهای زهی برای اجرای برخی از قطعات خود روی صحنه آمد. قطعاتی چون جشن دهقان، اسب ایرانی، سفری کوتاه، سایه چمن، قطره های باران،مجنون، باغ ایرانی، سیمای جان و کردی روی نت سل که پیش از این نیز توسط او در ایران اجرا شده بود. پیش از اجرای «باغ ایرانی» روحانی درباره این قطعه گفت: «در دنیا هیچ موجودی عزیز تر از پدر و مادر نیست. پدر من رضا روحانی معلم ویولن من بودند و تابستان ها که هنرستان موسیقی تعطیل بود به من موسیقی و نواختن ویولن ایرانی درس می‌دادند. من این قطعه را به یاد پدرم ساخته‌ام.»

او در ادامه با اشاره به اینکه در ایران سولیست‌های جوان و  استعداد های خوبی داریم، «میلاد عالمی» را به عنوان سولیست «باغ ایرانی» معرفی کرد.

در بخش دوم این اجرا از سی و یکمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، «شهرداد روحانی» قطعه‌ای از ساخته‌های «مصطفی کمال‌پورتراب» را با عنوان «کاپریس ایرانی» اجرا کرد و پس از آن در سخنانی به قدردانی از او پرداخت. علاوه بر این روحانی با تاکید دوباره بر وجود سولیست‌های خوب ایرانی در کشورمان، گفت: «ما احتیاج نداریم که از سولیست‌های غیر ایرانی در اركسترهایمان استفاده کنیم. یکی دیگر از سولیست های جوانی که می خواهم به شما معرفی کنم آرین قیطاسی است که سولوی ابوا موسیقی فیلم ماموریت ساخته انیو موریکونه را اجرا می کند.»

از دیگر قطعاتی که این ارکستر اجرا کرد، موسیقی فیلم «روانی» اثر برنارد هرمان بود. این آهنگساز انگلیسی که بیشتر به دلیل همکاری‌هایش با آلفرد هیچکاک شناخته شده است،این اثر را در سال 1960 میلادی ساخت. روحانی پیش از اجرای آخرین قطعه از این کنسرت گفت: «به دلیل شلوغی برنامه‌ها ما زمان زیادی برای تمرین نداشتیم و این برنامه را با کمترین زمانی که داشتیم روی صحنه بردیم. تجسم کنید که این 14 قطعه جدید را ما تنها در 4 روز تمرین کردیم. بنابراین، این نوازنده ها سرمایه های خوب کشورمان هستند.»

او دو قطعه «قطره‌های باران» و «کردی روی نت سل» را به عنوان بیز اجرا کرد.

 


١٩:١٠ - سه شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٤٦٢٨٩    /    تعداد نمایش : ٦٠٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است