پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در سی و یکمین جشنواره‌موسیقی فجر ؛

سیسکو از کشور مالی در تالار وحدت روی صحنه رفت

سینمای نو > سرویس موسیقی        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، این نوازنده شهیر ساز کورا فرزند یکی از موسیقیدانا شهیر این کشور است که خودش نوازندگی را از جوانی آغاز کرد و ابتدا از نوازندگان آنسامبل سازی مالی بود و در سال 1981 در کنار تومانی دیابته نواخت. و در سال 2000 به تریو منده تبولو  پیوست. آلبوم تومارو را در سال 2005 با همراهی نوازندگان شهیر مالی چون تومانی دیابته و فنگا دیاوارا منتشر کرد.

از دیگر آلبوم های او می توان به موسیقی مجلسی و در صلح اشاره کرد. سیسکو در این اجرا با استفاده از جملات ریتمیک-ملودیکی که در گستره صوتی سازش وجود داشت از این ساز هم استفاده ریتمیک کرد و هم ملودیک. در بخش هایی از این اجرا هم لحن موسیقی آفریقایی را با گونه هایی دیگر تلفیق می کرد و به همجوشی جالبی دست می یافت. مخاطبانی که بدون قضاوت وارد سالن شده بودند توانسنتند در آن و لحظه نوازنده شریک شوند و تجربه موسیقایی خاصی را از آن خود کنند.

از جمله نکات جالب کار او که دقیقا بداهه نوازی بودند این بود که هیچ یک از مخاطبان احتمالا نمی توانستند لحظه بعدی اجرا را حدس بزنند. او در بخش هایی از اجرا کار خود را با ادای جملات آهسته، فضای کار را به ناگاه تغییر می داد و با استفاده از ضد ضرب کارش را پی می گرفت. او در ادامه همین مسیر را طی می کرد و دوباره به ادای جملات ابتدایی خود باز میگشت. سیسکو در این اجرا توانست نبض مخاطبان را در دست بگیرد و با توجه به آن و لحظه ای که در آن قرار داشت کارش را پیگیری کند. در ادامه سیسکو جملات خش خود را ادا می کرد و بلافاصله زیر و بم کار را تغییر می داد. با این توضیخ او توانست بداهه خود را در تمام فضاهای موجود در سازش ارائه دهد و جملات متعدد و در پاره ای موارد متعارض را در کنار هم بنشاند.

 


١٩:٠٠ - جمعه ٣٠ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٤٦٣٦٥    /    تعداد نمایش : ٦٦٣سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است