چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در سی و سومین دوره برگزاری ؛

پیام وزیر ارشاد به جشنواره موسیقی فجر پیام داد

سینمای نو > سرویس موسیقی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی سی و سومین جشنواره موسیقی فجر ، در متن پیام وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی چنین آمده است:

باسمه تعالی

فرهنگ و هنر هر ملّت، آیینه تفکرات ، باورها و آرمان های اوست. فرهنگ پویا و هنر ایران اسلامی، نماینده فضیلت جویی مردمان این سرزمین است و فراخوانی عمومی برای جهان امروز به سوی مشارکت در ارزش های معنوی ، امیدواری ها و نگاه های سازنده اجتماعی؛ و در این میان ، هنر موسیقی ساکنان این خاک ، پرده در پرده، سرشار از زیبایی ها، کمال خواهی ها، رهایی ها و ظرافت ها و ظرفیت هایی است که هرچند از جاری نغمه ها و کلام بلند پیشینیان، سیراب است امّا یقینا" گنجایش نگاه های تازه تر و آفرینش های خلاقانه تر را نیز در خود می بیند و رویداد " جشنواره بین المللی موسیقی فجر"، در مسیر ارتقاء می کوشد تا از این گونه فراگیر و مؤثر هنری، اقلیم های کشف ناشده خود را در عرصه تولید و ارائه آثاری شایسته تر و متناسب تر با پیشینه فرهنگی - هنری این سامان، جستجو کند.

از این منظر ، نگرش سیاست گذاران و دست اندرکاران برگزاری سی و سومین دوره آن، درک و گسترش قلمروهای وسیع تر و متفاوت تر موسیقی ایران ، در سایه بهره مندی از تجربه پیشکسوتان و استعداد گشایشگر جوانان است. هدایت بهینه این جشنواره به سمت تحولات سازنده در ساختار و تنوعِ بخش های آن در دوره های اخیر و مشارکت دهی گسترده اهالی موسیقی در حوزه های برنامه ریزی و اجرا بر این موضع، مبتنی بوده است.

تلاش و همّت تمامی فعالان در این جشنواره را قدر دانسته و توفیق همراهان این رویداد بزرگ را در قامت جشن های فاخر فجر انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند متعال ، خواستارم.

 سیدعباس صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

 


١١:٥٠ - شنبه ١٦ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٦٦٥٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است