يکشنبه ١٠ مهر ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

داوران خارجی جشنواره تجسمی فجر :

كاریكاتور ایران جایگاه ویژه ای در جهان دارد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، "فلیپ تابوردا" و "راجر ملو" هر دو از برزیل، "محی‌تین کوراوغلو" از ترکیه، "آجیم سولاج" از آلبانی، "لیز اندرسن" از دانمارک،  "خاویر برمودز" از کشور مکزیک و "ژان گامی" از فرانسه برای داوری جشنواره و سخنرانی و نمایش آثار خود به ایران آمده اند.

آجیم سولاج؛ داور كاریكاتور از كشور آلبانی هم درباره جشنواره تجسمی فجر گفت: جشنواره تجسمی فجر نمایشگاه فوق العاده است و آثار هنری در سطح كیفی عالی در این جشنواره به نمایش گذاشته شده است.

ژان گامی؛ عكاس فرانسوی و داور عكس ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر درباره جشنواره گفت: موضوع مناسبی برای عكس های جشنواره انتخاب شده و عكاسان هم توانسته اند این موضوع را عكاسی كنند اما جشنواره باید به سمتی برود كه عكاسان با مجموعه عكس در جشنواره شركت كنند تا نگاه عكاس قابل دریافت باشد چون در عكاسی بینش عكاس اهمیت دارد.

محی تین كوراغلو؛كاریكاتوریست تركیه ای و داور جشنواره تجسمی فجر نیز گفت: کاریکاتور ایران در عرصه بین المللی بسیار از جایگاه ویژه ای برخوردار است و یکی از مشهورترین کاریکاتوریست های ایران و جهان کامبیزدرمبخش است. اندیشه در آثار هنرمندان و كاریكاتوریست های ایران جایگاه ویژه ای دارد.

داوری نهایی آثار بخش بین الملل جشنواره در رشته های عكاسی، پوستر، كاریكاتور و تصویرسازی با حضور داوران ایرانی و خارجی انجام می شود و برگزیدگان جشنواره در اختتامیه معرفی می شوند.

آثار ژان گامی ؛ عكاس فرانسوی ساعت 9:30 تا 12:30 صبح پنجشنبه اول اسفندماه در موزه هنرهای معاصر تهران نمایش داده می شود و گامی درباره آثار خود سخن می گوید.

همچنین آثار خاویر برمودز و فلیپ توباردا گرافیست های اهل مكزیك و برزیل كه داور ششمین جشنواره تجسمی فجر هستند ساعت 9:30 تا 12:30 صبح پنجشنبه اول اسفند در موسسه فرهنگی ، هنری صبا نمایش داده می شود و درباره این آثار گفت و گو می كنند.

نشست « فتوژورنالیسم و نوگرایی در عكاسی مستند اجتماعی» با حضور ژان گامی؛ عكاس فرانسوی، سیف الله صمدیان و حسن غفاری ساعت 15 روز پنجشنبه اول اسفندماه در سینما تك موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

نشست « پوسترهای اجتماعی » نیز با حضور خاویر برمودز، فیلیپ توباردا، مسعود نجابتی و مهدی سعیدی نیز پنجشنبه اول اسفند ساعت 15 در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود.

راجر ملو تصویرساز برزیلی ساعت 9:30 شنبه سوم اسفندماه در موسسه فرهنگی هنری صبا ورك شاپ برگزار می كند و آثار محی تین كوراوغلو و آجیم سولاج؛ كاریكاتورست های اهل تركیه و آلبانی ساعت 9:30 تا 12:45 در موزه هنرهای معاصر تهران نمایش داده می شود و درباره آثار گفت و گو می كنند.

نشست "كاریكاتور در ایتالیا و تركیه" با حضور محی تین كوراوغلو، آجیم سولاج، بهمن عبدی و بزرگمهر حسین پور ساعت 15 شنبه سوم اسفندماه در موزه هنرهای معاصر تهران و نشست "تصویرگری كتاب كودك در دانمارك" با حضور راجر ملو، لیز اندرسون، كاظم طلایی و هدی حدادی ساعت 15 شنبه سوم اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود.


١٤:٤٠ - چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٢    /    شماره : ٢٣٩٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٩٦سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است