شنبه ٢٩ مرداد ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با پایان مرحله اول انتخاب آثار از سوی شورای هنری جشنواره ؛

378 اثر به مرحله دوم هشتمین جشنواره تجسمی فجر راه یافت

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، شورای هنری این دوره از جشنواره متشکل از جمشید حقیقت‌شناس، بهرام کلهرنیا، رضا یساولی، بهمن عبدی، مهنوش مشیری، اصغر کفشچیان مقدم، ایرج نعیمایی، مهران هوشیار، محمدمهدی رحیمیان و پریسا خضابی، در روزهای اول تا 12 دی ماه، طی چندین جلسه با بررسی 9230 اثر ارسال شده از سوی 4915 هنرمند داخلی و 40 کشور جهان؛ 378 اثر از 330 هنرمند را برای مرحله دوم انتخاب آثار جشنواره، برگزیدند.

این شورا طی جلسات مختلف با ارزیابی نسخه تصویری آثار از جهت غنای مفهومی و شاخصه های تکنیکی و مبتنی بر گفتمان و مؤلفه های هنر معاصر، آثار را گزینش نمودند و 378 اثر را برای مرحله دوم که از روی اصل آثار ارزیابی صورت خواهد گرفت، انتخاب کردند.

بر اساس گزارش دبیرخانه جشنواره 378 اثر انتخاب شده، شامل 110 پروژه هنری (که هر پروژه مرکب از چند اثر است) و 268 تک اثر است با تکنیک‌ها و مدیاهای مختلف است.

همچنین از میان آثار 105 هنرمند خارجی که از 40 کشور جهان آثار خود را به هشتمین جشنواره تجسمی فجر ارائه دادند که از این میان 25 اثر از 18 کشور برای مرحله دوم ارزیابی آثار هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر انتخاب شد.

گفتنی است، هنرمندانی که آثار خود را به جشنواره ارسال کردند می‌توانند با مراجعه به سایت این رویداد هنری به نشانی: http://www.ivafestival.ir از نتیجه ارزیابی آثار مطلع شوند. همچنین هنرمندانی که آثار آنها در مرحله اولیه ارزیابی انتخاب شده است، از 13 تا 26 دی‌ماه فرصت دارند، اصل آثار خود را برای ارزیابی مرحله دوم به دبیرخانه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر تحویل دهند.

لازم به یادآوری است؛ مهلت ارسال آثار دو بخش همایش و فیلم هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر همچنان تا 20 دی‌ماه ادامه دارد و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار اقدام کنند.

هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، از 9 بهمن تا 17 اسفندماه سال جاری به دبیرکلی مجتبی آقایی در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می‌شود.

 


١٦:١٠ - يکشنبه ١٣ دی ١٣٩٤    /    شماره : ٤٤٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٧٧٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است