شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در یازدهمین دوره برگزاری ؛

پیام وزیر ارشاد به جشنواره هنرهای تجسمی فجر منتشر شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد.

در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چنین آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ غنیِ سرزمین ایران، سرشار از هنرهای درخشان و گوهرهای فراوانی است که به جای جای این مرز و بومِ پُرگهر، جلوه و جلا بخشیده و به زیورِ طبع و قریحۀ مردمانِ هنردوست و خداجوی آن آراسته شده است.

تنوّع و تکثّرِ هنرهای برخاسته از باورها و ارزش های ایرانیان، در مجموعۀ هنرهای تجسمی جلوه ای دو چندان دارد و تصویری ناب از ذوقِ ایرانی را به ارمغان آورده است.

جشنوارۀ هنرهای تجسمی فجر، که با حرکتی وزین و متفکرانه، یک دهه از عمر خود را سپری کرده است، اکنون برگزاری یازدهمین دوره خود را با قوّتِ افزون تر و نگاهِ ژرف تر به تماشا می نشیند.

تقارنِ رویدادهای هنری این دوره با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، که تحولی عظیم و تغییری شگرف در جامعۀ ایرانی پدید آورد، به ما یادآوری می کند که ریشه های هویتی و داشته ها و سرمایه های فرهنگی خود را بیش از پیش قدر بدانیم.

خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشترِ هنرمندانِ فرهیختۀ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونقِ یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است.

همچنین نمایش ِچهل اثر برگزیدۀ تجسمی در چهل شهر کشور که سفیرانِ جشنواره در نقاط مختلف ایران اسلامی هستند، در کنار برگزاری نمایشگاهِ آثار برگزیدۀ هنرمندان انقلاب اسلامی با عنوان« پلاک 40» بر رونقِ این رویدادِ هنری و شور و نشاط این ایام که یادآور روزهای خاطره انگیز پیروزی ملت بزرگ ایران بر ظلم ستمشاهی است، افزوده است.

با سپاس از تلاش سختکوشانه تمامی دست اندرکاران این جشنوارۀ وزین، به همه شرکت کنندگان و خالقان آثار ارزشمند و در ترازِ عظمتِ ایرانِ اسلامی درود می فرستم و توفیق روزافزون عزیزان را از ایزد منان خواستارم.

سیدعباس صالحی/ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی١٨:٤٦ - سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٥٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است