شنبه ٢٩ مرداد ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

ابراهیم حقیقی ، دبیر جشنواره :

نزدیک کردن جشنواره هنرهای تجسمی به بازار هنر برای رونق جشنواره بوده است

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ابراهیم حقیقی دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در حاشیه مراسم افتتاحیه این رویداد که روز گذشته در مجموعه فرهنگی هنری صبا برگزار شد، گفت: به نظرم کیفیت آثار جشنواره امسال نسبت به دوره قبل خصوصا در دو بخش عکاسی و نقاشی بسیار بهتر است. در بخش عکاسی یکی از دلایل این تفاوت این است که ما در فراخوان اعلام کردیم که مجوعه عکس هم پذیرفته می شود و از حالت تک عکس که رویکرد جشنواره در دوره های قبل بود خارج شدیم.

وی ادامه داد: عکس هایی که در این دوره از جشنواره هستند قابل تامل و شاخص هستند. همچنین در بخش چارخونه نیز از استان ها عکس های تامل برانگیزی را شاهد هستیم. در بخش نقاشی نیز شاهد آثاری هستیم که بسیار پر جرات و نوآورانه خلق شده اند.

حقیقی درباره موضوع گفتگوی هنرها و نمود آن در این دوره از جشنواره نیز گفت: این قدم های اول در این راستان بوده است و امسال شاید در 20 درصد آثار بخش طوبای زرین بتوانیم این موضوع را مشاهده کنیم. این را باید در نظر داشته باشیم که هنرمندان منتظر فراخوان برای خلق اثر نمی شوند و در بسیاری از بخش ها هنرمندان از میان کارهایی که قبلا خلق کرده اند، اثر ارسال کردند. اما فراخوان امسال حتما دریچه های مهمی را در ذهن آنها باز کرده است و باید منتظر نتایجش در دوره های بعد باشیم و تداوم این موضوع می تواند تاثیرگذار باشد.

دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین درباره نزدیک شدن جشنواره به بخش بازار هنرهای تجسمی نیز گفت: این اتفاق در جهت پر رونق و پر مخاطب شدن جشنواره تصمیم گیری شد. اینکه در جشنواره های سینما، تئاتر و موسیقی به هر حال این بعد دیده می شود و اینجا هم می توان روی این بعد ماجرا تامل کرد. این امکان را باید برای هنرمندان تجسمی قائل شویم که بتوانند در جشنواره اثری که ارسال کرده اند را بفروشند. خصوصا اینکه بسیاری از هنرمندان حاصر در بخش طوبای زرین جوانانی هستند که ممکن است موفق نشوند که به گالری ها بروند و گالری ها یا فضایشان پر است یا ترجیحشان این است که با آثار پیشکسوت ها نمایشگاه بگذارند. این جشنواره فرصتی است تا جوانان فضای حرفه ای تری را تجربه کنند.

دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از 29 بهمن آغاز به کار کرده و تا 5 اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می شود و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شرکت در نشست های پژوهشی آزاد است.١٧:٣٩ - چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٦١٠    /    تعداد نمایش : ١٨٧١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است