يکشنبه ٢٤ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

علی اکبر قاضی نظام :

بهترین فیلم های دنیا آثار اقتباسی هستند

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی موزه سینما علی اکبر قاضی نظام با بیان اینکه فیلمنامه با یک آشفتگی آغاز می شود وبا تعدیل به پایان می‌رسد، گفت: برای تمرین بیشتر فیلمنامه نویسی خوب است قصه های کوتاه از نویسندگان بزرگ انتخاب کنیم وآن را تبدیل به فیلمنامه های درخشان کوتاه کنیم و تا زمانی که چندین فیلمنامه کوتاه در خشان ننوشتیم بهتر است از نگارش فیلمنامه بلند پرهیز  کنیم.

وی با بیان اینکه بهترین فیلم های دنیا آثار اقتباسی هستند، افزود: همواره باید اصول اولیه فیلمنامه نویسی را فرا بگیریم وبعد از آن بتوانیم در روند نگارش فیلمنامه دست به نوآوری و خلاقیت بزنیم و از یاد نبریم که طرح داستانی قوی وخوب اهمیت بسزایی در نگارش فیلمنامه خوب دارد.

قاضی نظام خاطرنشان کرد: از اینکه برای طرح داستانی وقت و انرژی بسیاری بگذاریم نباید خسته شویم و باید سعی کنیم به یک طرح خوب و استادانه برسیم که هم از انسجام برخوردار باشد وهم از تداوم به اوج و نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه صحنه کوچکترین واحد فیلمنامه است، گفت:صحنه را تغییر مکان وگذشت زمان  ایجاد می کند هر صحنه باید حداقل اطلاعات کوچکی به ما بدهد و داستان را جلو ببرد و به هیچ وجه صحنه نباید بدون اطلاعات باشد.

قاضی نظام در پایان بیان داشت: بزرگان سینما می گویند هنر فیلمنامه نویسی در گزینش و تنظیم صحنه هاست.١٢:٢٨ - پنج شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٢٩٧٠    /    تعداد نمایش : ٩١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است