جمعه ٠١ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در مجموعه "سینما بدیل" ؛

فیلم‌های مستقل و تجربی در سینمای خانه هنرمندان ایران اکران می‌شوند

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، اکران عمومی فیلم‌های مستقل و تجربی تحت عنوان "سینما بدیل" در دستور کار بخش سینمایی خانه هنرمندان ایران قرار گرفت.

در توضیح "سینما بدیل" آمده است:

"سینما بدیل" یک پیشنهاد اساسی است؛ پیشنهادی برای همه فیلم‌ها و سینماگران مستقل، اندیشه ورز و تجربه‌گرا.

سینمای ایران دوران طاقت‌فرسایی را سپری می‌کند. دشواری‌های نفسگیرِ فیلم‌سازی و البته مصائب کشنده‌ اکران فیلم، گریبان سینما را گرفته است.

این مصائب، بی‌تردید برای فیلمسازان مستقل، مضاعف بوده و خواهد بود؛ آنها که بدون وابستگی‌های رسمی -چه مادی و چه فکری- قصد ندارند به مناسبات و معادلات پیچیده و گاه ناعادلانه‌ی تولید و اکران، تن دهند، می‌خواهند مقاومت کنند و به هر زحمت و سختی که شده، فیلمِ دل و فکر خودشان را بسازند.

"سینما بدیل" پیشنهادی برای اکران عمومیِ این فیلم‌هاست و شیوه‌ای آلترناتیو برای روش معمول و مرسوم فعلی که تجاری است و مبتنی بر اصالتِ سرمایه.

خانه‌ هنرمندان ایران قصد دارد تا امکانات خود را به نمایش عمومی این فیلم‌ها اختصاص دهد و به حمایت از این بخش مهم از سینما برخیزد با این امید که علاقه‌مندان سینمای مستقل و متفاوت، فیلم‌های مورد پسندشان را اینجا بیابند.

خانه‌ هنرمندان ایران می‌تواند محلی باشد برای عرضه‌ فیلم‌هایی که در مناسباتِ فعلی اکران جایی ندارند و کوچک شمرده می‌شوند اما با جان و دل ساخته شده‌اند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.٢٠:٠٠ - يکشنبه ٥ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤٣٨٣    /    تعداد نمایش : ٩١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است