چهارشنبه ٠٩ اسفند ١٤٠٢

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با حضور جمعی از مسئولین ؛

زیرساخت های نوین سینمای ایران افتتاح شد

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی موسسه سینما شهر ، در ابتدای این مراسم با نمایش کلیپ یادواره‌ای از هنرمندان درگذشته آتیلا پسیانی و داریوش مهرجویی و کشته‌شدگان فاجعه غزه هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه سینما شهر سخنرانی کرد و گفت: او با یادی از هنرمندان درگذشته ، محکوم کردن فاجعه غزه و خیر مقدم‌گویی به تمام مدعوین این مراسم از حضار خواست تا پایان این مراسم همراه باشند. 

سینما متعلق به همه مردم ایران است

پس از آن محمدمهدی اسماعیلی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم سخنرانی کرد.

وی گفت: عزم جدی ما در دولت در این است که بتوانیم این هنر فاخر و مردمی را گسترش دهیم و امکان بروز استعدادهای نو را پدید آوریم. صنعت سینما متعلق به گروه و شخص نیست، متعلق به همه مردم ایران است. ما فیلم می سازیم تا با مردم صحبت کنیم و مردم دوست داشته باشند. ما باید شادی مردم را دوست داشته باشیم. سینما در ایران باید امیدآفرین باشد. جوانان و مخاطبان باید با دیدن آثار سینمایی حس افتخار و امیدواری به آینده پیدا کنند. محور کار ما تولید محتواست در این بیشتر در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. چراغ سینمای ایران با همت شما روشن نگه داشته شده و برای شما آرزوی موفقیت دارم.

 بعد از آن از وزیرفرهنگ و ارشاد، رئیس سازمان سینمایی، مدیرعامل موسسه سینماشهر روی صحنه آمد و از رضا بصیری؛ مدیر سینما مهتاب قزوین به عنوان سینمادار نمونه ، جمشید وفایی‌مجد؛ مدیرلابراتوار مرکزگسترش فن‌آوری مجد به عنوان پیشکسوت عرصه لابراتوار و مرتضی شایسته، مدیر هدایت فیلم به عنوان پیشکسوت در عرصه پخش آثار سینمای ایران تقدیر شد.

هاشم میرزاخانی با این اقدام ماندگار شد

در ادامه محمدرضا صابری نماینده و سخنگوی شورای مرکزی سینماداران بیان کرد: سینماداران مظلوم واقع شده‌اند، نجیب ترین صنف سینمای ایران سینماداران هستند. در جاهای مختلف فعالیت می‌کنم اما همیشه خودم را سینما دار می‌دانم، سالهاست که در این عرصه فعالیت دارم و این بار توفیق سخنگویی انجمن بر عهده بنده است، کار هاشم میرزاخانی با این اقدام ماندگار شد. چرا که این صنف مظلوم در هیچ‌کجا صحبتی از آن‌ها نیست.

او ادامه داد: زمانی در مدیریت آقای فرجی تقدیر از سینماداران در بخش جنبی جشنواره وجود داشت اما نمی‌دانم چرا این بخش از جشنواره خارج شد در حالی که این تنها چیزی بود که باعث دلگرمی اهالی این صنف شده بود.

صابری افزود: از شما که با این اقدام اسم‌تان را در تاریخ سینماداری ماندگار کردید تشکر می‌کنم. هاشم میزراخانی خودش هم سینمادار بوده است، زمانی به او گفتم قرار است در جایی قرار بگیری که زمانی آقای مسچی در آن جایگاه بوده است. انتخاب هاشم میرزاخانی انتخاب شایسته‌ای بوده است، در حال حاضر با اقدامات او، اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است.

او با بیان اینکه در موسسه سینما شهر کارهای زیربنایی مثل سینما کارت شکل می‌گیرد، ادامه داد: اثر این کار را در جشنواره‌ای مانند جشنواره فیلم فجر خواهیم دید ،بحث تبلیغات در سینما هم اگر به همین روالی که برایش تعریف شده است پیش برود حمایت از سینماهای ضعیف را در پی خواهد داشت،حداقلی را برای تمام سینماها در نظر گرفته شده است که باعث حمایت از سینماهای دور افتاده و ضعیف‌تر می شود.

پس از آن محمد معتمدی به اجرای قطعاتی اجرا کرد. 

در ادامه این مراسم محمد خزاعی، هاشم میزراخانی ، حبیب ایل‌بیگی ، محمدرضا فرجی ، سیدجمال ساداتیان و محمدرضا صابری و به روی سن آمدند و از آقایان کشت‌کار از سینما میکامال کیش، انواری سینما مرداس مال تهران ، مهدی کاوسی از پردیس سینمایی بام نیایش تهران، علمی‌زاده از زیما مال تهران ، پالار از سینما الهیه گرمدره ، جمارانی سینما جم سنتر تهران، عابدی از سینما پرند مال تهران ، ابن‌الرضا از سینما پرند مال پرند ، صفایی فر از سینما رز مال تهران ، داوود غرابی از سینما نارسیس تهران، نایب‌زاده از سینما اطلس بم، مجید طالبی پردیس سینمایی نگار میبد، شفیعی از سینما آفتاب بهبهان، مصاحب سینما شیراز مال شیراز به عنوان حامیان بخش خصوصی تقدیر و تشکر کردند.

و در پایان از سید مصطفی حسینی مدیرعامل سابق سینما بهمن سبز به دلیل توسعه این سینما در زمان مدیریتش تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در این مراسم معاونان و مدیران سازمان سینمایی حبیب ایل بیگی، یزدان عشیری، قادر آشنا، اصغر فارسی، علیرضا اسماعیلی و محمد حمیدی‌مقدم، محمدرضا فرجی، مجتبی امینی، دبیر جشنواره فیلم فجر و... حضور داشتند.٢٠:٢٧ - چهارشنبه ٢٦ مهر ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٥٤٥٤    /    تعداد نمایش : ٦٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است