يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با امضای تفاهم نامه بین رئیس سازمان سینمایی و شهردار اصفهان ؛

اصفهان میزبان دائمی جشنواره فیلم کودک و نوجوان شد

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی سازمان امور سینمایی ، سمعی و بصری مراسم امضای تفاهم نامه برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان میان محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی و قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در سالن تشریفات سازمان سینمایی برگزار شد.

در این جلسه همچنین تفاهم نامه الحاقیه بین شهردار اصفهان و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی مبادله شد که بر اساس آن تاریخ برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان 8 تا 14 شهریور سال جاری تعیین شد

بنابر این گزارش رئیس سازمان سینمایی در سخنانی ضمن ابراز رضایت و خرسندی از برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در "اصفهان" گفت: جشنواره های مهم جهان را به نام شهر می شناسند و برگزاری این جشنواره ها در شهر های دیگر منطقی ندارد  مگر به دلایلی خیلی خاص که امیدواریم اتفاق نیفتد.

این مدیر ادامه داد : جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان باید به عنوان سرمایه اصفهان جا بیفتد و از این بابت ما نیاز به ثبات و آرامش و اعتماد داریم و انشاالله بتوانیم سال به سال جشنواره را باشکوه تر برگزار و اصفهان را علاوه بر محل دائمی برگزاری جشنواره ، به عنوان پایگاه تولید محصولات سینمایی معرفی کنیم و با همین رویکرد این توافق دائمی شد.

محمد مهدی حیدریان افزود : انشاالله در این دوره با حمایت شهرداری اصفهان در  یک هم افزایی مناسب در حوزه فیلم و فیلمسازی کودک بتوانیم پایگاه جشنوار فیلم کودک و نوجوان را در اصفهان حفظ کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در ادامه با اعلام اینکه ما به واسطه سینما به دولت تعهد و برنامه داده ایم که ارز آور باشیم خاطر نشان کرد : از امسال باید سینمای ایران را با شتاب در عرصه بین الملل صاحب بازار کنیم و فیلم هایی با مخاطب کودک و نوجوان خصوصا انیمیشن از عرصه های مهم دراین زمینه است؛ هر اقدام در حوزه سینمای کودک باید با نشانه گیری بین المللی باشد و ما از این رویکرد حمایت می کنیم .

در این جلسه قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز طی سخنانی با تاکید بر نگاه فرهنگی و متفاوت نسبت به دوره های قبلی جشنواره گفت : نگاه ما به جشنواره کودک به عنوان یکی از موارد مهمی که در نظر داشتیم این است که همیشه در اصفهان بماند و هر سال بهتر از قبل برگزار شود.

وی با تاکید بر حل مشکلات گذشته که باعث کدورت و حتی ایجاد شایعات منفی می شد ادامه داد : دیون شهرداری بابت بدهی های گذشته پرداخت شد  و انشاالله طرفین به تعهدات خود عمل کنند.

شهردار اصفهان ضمن درخواست حمایت و  نگاه ویژه به  هنرمندان اصفهانی در جشنواره فیلم های کودک و نوجوان ابراز امیدواری کرد با امضای این توافقنامه شاهد اجرای دقیق برنامه ها بدون هیچ مانع و خللی باشیم .

در ابتدای این جلسه " علیرضا رضا داد " مشاور ارشد سازمان سینمایی و دبیر جشنواره فیلم های کودک و نوجوان ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره سی ام و توفیقات به دست آمده و اقدامات و مذاکراتی که منجر به ایجاد انعقاد این تفاهم نامه دائمی گردید ، اظهار امیدواری کرد با رویکرد آینده نگری مثبت و هماهنگ که در مدیریت فعلی بین برگزار کنندگان وجود دارد در این سال و سال های آتی جشنواره در اصفهان پایدار و بی هیچ مشکلی برگزار شود.

در این نشست" محمد علی انصاری " مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، "مرتضی تهرانی " معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان " محمد عیدی " معاون فرهنگی ، اجتماعی و ورزش شهرداری اصفهان،" ایمان حجتی " مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان ،  سعید رجبی فروتن "مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی  " حبیب ایل بیگی " قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و " مسعود نجفی" مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی به همراه  "عزت الله علیزاده" ،"احد میکائیل زاده" و "فرزاد اژدری" از مدیران این جشنواره حضور داشتند.

مقررات سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان طی روزهای آتی اعلام خواهد شد١٨:٢٠ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩٣٣٦    /    تعداد نمایش : ٧٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است