پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری سازمان سینمایی و فرهنگستان هنر ؛

مجموعه نشست‌های پژوهشی تاریخ سینمای ایران برگزار می‌شود

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، معاونت توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی، پژوهش‌های انجام شده با موضوعات گوناگون مربوط به تاریخ سینمای ایران را با همکاری معاونت هنری فرهنگستان هنر و در قالب مجموعه نشست‌های پژوهشی برپا می‌کند.

در این نشست‌ها که از ۱۵ مهرماه آغاز می‌شود، پژوهشگران تاریخ سینمای ایران، بررسی‌ها و تحلیل‌های خود پیرامون موضوعاتی همچون: تعریف و طبقه‌بندی قصه‌های فیلم‌های ایرانی، نظریه و نظریه‌پردازی، تاریخ گرافیک، نقد و موسیقی در سینمای ایران، نظام ستاره‌ای و ستاره‌سازی و ... را در نشست‌های تخصصی ارائه می‌کنند.

در مرحله نخست مجموعه نشست‌های پژوهشی تاریخ سینمای ایران، ۱۲ نشست با حضور ۹ پژوهشگر برگزار می‌شود و در برنامه‌های آتی این برنامه تخصصی، پژوهشگران برجسته دیگر تحقیقات خود را ارائه خواهند کرد.

مرکز هنرپژوهی نقش جهان میزبان این رویداد سینمایی است و نشست‌ها طبق برنامه و با همکاری این مرکز دوشنبه هرهفته  ساعت 16 برپا می‌شود.

جدول برنامه، موضوعات و اسامی پژوهشگران به زودی منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ شرکت در این نشست‌ها برای پژوهشگران، دانشجویان و عموم علاقه‌مندان آزاد است.

محل برگزاری نشست : خیابان ولی عصر(عج)- بعد از خیابان شهید بهشتی- ضلع جنوبی پارک ساعی- شماره 2169 - مرکز هنرپژوهی نقش جهان.١٣:٠٠ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٦٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است