يکشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس ﭘﮋوﻫﺶ ﻫﻨﺮ و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت اﻧﯿﻤﯿﺸﻦ مطرح کرد:

ضرورت برگزاری جلسات میان کارشناسان حوزه سلامت و فیلمسازان در جشنواره سیمرغ

سینمای نو > سرویس پویانمایی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ، محمدعلی صفورا کارشناس ﭘﮋوﻫﺶ ﻫﻨﺮ و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت اﻧﯿﻤﯿﺸﻦ درباره این جشنواره گفت: این جشنواره با موضوع سلامت مورد نیاز جامعه است. مهمترین اقدامی که دبیرخانه دائمی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ باید انجام دهد دسته بندی موضوعات است. موضوعاتی که مورد نیاز این حوزه است باید از سوی دبیرخانه مشخص شود. چرا که برخی سوژه ها وجود دارد که عده ای از فیلمسازان به آن توجه نمی‌کنند.

 وی ادامه داد: گام بعدی این است که دبیرخانه جشنواره سیمرغ برنامه‌ریزی کند و از فیلمسازان برای ساخت فیلم در دوره‌های بعدی حمایت کند. این موضوع مرسوم است چرا که برخی فیلمسازان راغب نیستند در هر حوزه فیلم بسازند. فیلمسازان این قشر موظف‌اند به صورت دقیق بر روی آثار تمرکز کنند.

صفورا با اشاره به ضرورت تشکیل کارگاه آموزشی برای فیلمسازان گفت: فیلمسازی در این بخش باید با تخصص کامل در حوزه فیلمسازی صورت گیرد تا آثاری که تولید می شود در حوزه سلامت موثر باشد.

وی ادامه داد: فرهنگ سلامت باید در حوزه های پزشکی، روانپزشکی، ارتباطات اجتماعی و ... مورد توجه قرار گیرد. به  همین دلیل ضرورت دارد که پزشکان متخصص با فیلمسازان در ارتباط باشند و نقطه نظرات مختلف را در راستای تولیدات هر چه بهتر مدنظر قرار دهد.

صفورا با بیان اینکه دانشجویان سراسر کشور در این جشنواره شرکت می کنند گفت: حضور دانشجویان در حوزه سلامت یک نقطه مثبت در این جشنواره است، چرا که با برگزاری جلساتی میان کارفرمایان و دانشجویان موضوعاتی جذاب در حوزه سلامت مطرح می‌شود. برخی از موضوعات تکراری و دم دستی هستند و بهتر است مسائل تخصصی بین فیلمسازان و دانشجویان بررسی و آثاری پیرامون آن تولید شود.

وی گفت: از آنجایی که جشنواره دانشجویی است به همین دلیل جنبه های مختلف فیلمسازی در برخی آثارشان به چشم نمی خورد. این جشنواره با ارزش است اما یکی از ضعف های این جشنواره، آثار فیلمسازان است.

بر اساس اعلام دبیرخانه دائم جشنواره بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت، مهلت ثبت نام و ارسال آثار از 11 آبان‌ماه تا 25 بهمن‌ماه 96 در نظر گرفته شده است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جشنواره www.festivalf.ir مراجعه کنند.

جشنواره بین المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، بهار ۱۳۹۷در شهر تهران برگزار خواهد شد.٢٠:١٢ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٧٠٠٢    /    تعداد نمایش : ٢١٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است