پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در دومین دوره برگزاری ؛

حسین ساری داوری بخش پویانمایی جشنواره ملی فیلم ایثار شد

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند     

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره ملی فیلم ایثار ، دکتر ساری به همراه دیگر کارشناسان این بخش  آثار پویانمایی رسیده به جشنواره را داوری خواهند کرد.

دکتر ساری ضمن بازدید از دبیرخانه و دیدار با سیدمرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حضور هنرمندان صاحب نام در جشنواره و در عرصه ترویج فرهنگ ایثار در جامعه که هدف برگزاری این جشنواره است می تواند آموزش و تشویق برای هنرمندان جوان را در پی داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که آثار سینمایی و تلویزیونی می توانند به صورت غیرمستقیم به موضوع ایثار پرداخته باشند چنان که اگر اثری به خانواده ایثارگری پرداخته باشد که فعال در اقتصاد مقاومتی است باید معرفی و الگو سازی شود.

وی درباره بخش پویانمایی نیز گفت: آثار بسیار خوبی در پویانمایی ساخته شده اند . آثاری که زمان شان تا 25 دقیقه هم میرسد در موضوع ایثار و شهادت ساخته شده اند که می تواند از سوی دبیرخانه مورد توجه قرار گیرند.

دکتر ساری در بخش دیگر صحبت هایش خرید آثار برتر جشنواره و ایجاد امکان پخش از تلویزیون را یکی از راه های حمایت از هنرمندان جوان دانست و گفت: در این صورت هنرمندان جوان انگیزه بیشتری برای حضور در جشنواره خواهند داشت و در این زمینه فعالیت بیشتر و بهتری خواهند کرد. به خصوص در بخش پویانمایی که به لحاظ فنی و نیروهای انسانی در تهیه و تولید به مبالغ بیشتری نیاز دارد.

وی در پایان  تاکید کرد که جشنواره ملی تئاتر ایثار باید با تمامی مراکزی که با موضوع ایثار و شهادت کار می کنند و تمامی افرادی که دغدغه این موضوع را دارند ارتباط صمیمی برقرار کند.

علاوه بر دکتر ساری ، هنرمندان صاحب نام دیگر همچون مصطفی رزاق کریمی، مهدی فرجی، سید حسین حق گو، محمد نقی فخیم و مرجان ریاحی در جمع داوران جشنواره فیلم ایثار دیده می شوند.

دومین دوره جشنواره که با تاکید بر ایثار اجتماعی و سبک زندگی ایثارگران برگزار خواهد شد در بخش پویانمایی پذیرای آثاری است که حداکثر زمان آن 15 دقیقه باشد. اثر برگزیده این بخش علاوه بر لوح تقدیر و تندیس ، مبلغ سی میلیون ریال دریافت خواهد کرد.١٨:١٨ - جمعه ٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٢٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است