سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با امضای تفاهم‌نامه‌ای صورت گرفت ؛

گسترش همکاری‌های کانون و کره‌جنوبی در حوزه انیمیشن

سینمای نو > سرویس پویانمایی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون ، در حاشیه سیزدهمین بازار فیلم آسیایی 2018 که در شهر پوسان کره‌جنوبی برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری میان کانون پرورش فکری و یک شرکت معتبر تولید انیمیشن کره‌ای به امضا رسید.

بر همین اساس، با توجه به اقبال‌ عمومی از داستان‌های ایرانی و همچنین اشتراک‌های فرهنگی کره جنوبی و ایران، این شرکت کره‌ای خواستار همکاری‌های مشترک با کانون شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، در گام اول قرار شد تعدادی از آثار کوتاه انیمیشن کانون از سوی این شرکت کره‌‌ای توزیع و پخش ‌شود و عین حال این شرکت تلاش خود را برای بررسی بهتر فروش و توزیع فیلم‌های کوتاه انیمیشن و همچنین ارزیابی سلیقه مخاطبان در یک دوره کوتاه‌مدت به کار بندد و در ادامه ظرفیت‌های بیش‌تری تعریف می‌شود تا آثار ایرانی در این کشور دیده شود.

بر همین اساس هدف کانون پرورش فکری از انعقاد این قرارداد بیش از این‌که اقتصادی باشد، جنبه فرهنگی دارد تا گام‌های محکم‌‌تر و جدی‌تری در این حوزه برداشته‌ شود.

پیش از امضای این تفاهم‌نامه و در جریان اولین دیدار رسمی که با حضور مدیرعامل شرکت کره‌ای و معاون تولید کانون، نماینده کانون در اروپا و نماینده امور بین‌الملل صورت گرفت دو طرف ضمن آشنائی بیش‌تر با تولیدات و توان‌مندیهای یک‌دیگر، در زمینه پیشنهاد همکاری مشترک و تعریف پروژه‌های مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علاوه بر این نشست که در حاشیه بازار فیلم پوسان کره جنوبی برگزار شد‌، جلسه‌های دیگری هم با شرکت‌های مختلف به واسطه فرایند تولید صورت گرفت که در حال بررسی است.

گفتنی است دو اثر بلند سینمایی و پنج فیلم پویانمایی تولیدی یک سال اخیر امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سیزدهمین بازار آسیایی فیلم پوسان کره جنوبی عرضه شد.١٥:١٠ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٧٨٦    /    تعداد نمایش : ١٣٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است