شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

شهردار اصفهان:

اصفهان، نه يك محدوده جغرافيايی بلكه بخشی از برند جشنواره فیلم کودک و نوجوان است

سینمای نو> سرویس سینما

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینمای نو" و به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی شهرداری اصفهان؛ قدرت اله نوروزی در اولین جلسه شورای عالی برنامه ریزی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: تاکید بر نام اصفهان برای برگزاری اين جشنواره، صرفا تاکید بر یک محدوده جغرافیایی نیست بلكه اصفهان بخشي از برند اين جشنواره است. در عين حال لازم است این رویداد مهم بین‌المللی بتواند در عرصه جهانی بیش از گذشته عرض اندام کرده و به اصفهان محدود نشود.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره در اصفهان باید شرایطی را فراهم کند تا افراد فعال و علاقه مند در حوزه فیلم که از نام و نشان کمتری برخوردارند نیز بتوانند به عرصه آمده و آثارشان ديده شود. با توجه به شرایط خاص به وجود آمده برای کشور در فضای بین‌المللی، جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان باید به یک فرصت طلایی تبدیل شده و از این رویداد سینمایی به خوبي بهره‌برداري شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه می توان از افراد علاقمند و داوطلب برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره و کاهش هزینه ها استفاده کرد، ادامه داد: این موضوع برای شهرداری اصفهان بسیار مهم است زیرا ضمن فرصت دادن به جوانان و رشد استعدادهای آنان، یک سرمایه گذاری جدید برای آینده محسوب مي شود.

وی با بیان این که باید حس برگزاری رویداد جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان ایجاد شود، اضافه کرد: این موضوع بسیار مهمی است زیرا گاهی اوقات رویدادی در شهر اتفاق می افتد اما حس شوق انگیز را در میان شهروندان ایجاد نمی کند، شور و حسی که جشنواره در شهر ایجاد می کند بسیار مهم است. باید شرایط برای هر مهمان خارجی یا داخلی که از فرودگاه وارد اصفهان می شود به گونه ای فراهم شود که برگزاري اين رويداد بين المللی را در نقاط مختلف سطح شهر به شكلی ملموس ببيند.

نوروزی ضمن تأکید بر جلب مشارکت سایر ارگان ها و سازمان ها در برگزاری جشنواره فیلم کودک، اظهار داشت: ديگر دستگاه ها و نهادها هم بايد از روند توليد و نمایش فيلم و جریان فيلمسازی برای کودکان و خانواده ها حمايت كنند.

وی بیان داشت: شهرداری اصفهان در خصوص برگزاری اين جشنواره در اصفهان نگاه روشنی داشته و با نگاه بین‌المللی نه تنها به کودکان کشور بلکه به کودکان سراسر جهان فکر می کند.

شهردار اصفهان در پایان بر لزوم ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در اصفهان، تأکید کرد.

دبیر سي و دومين جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان نيز در ادامه این جلسه اظهار کرد: طی چند روز گذشته فراخوان و مقررات سی و دومین دوره جشنواره منتشر شد و انتظار می رود مانند سال های گذشته شاهد استقبال فيلمسازان داخلی و بين المللی برای شركت آثارشان در این جشنواره باشيم.

علیرضا تابش با اشاره به اين كه اصفهان شهر خلاق سینمای کودک نيز هست، تصریح کرد: به موازات برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان ضروری است این شهر به پایگاه مطمئن برای حمایت از تولیدات سینمایی ویژه کودکان و نوجوانان تبدیل شود تا در طول سال، در کنار برگزاری جشنواره کودک، رویدادهای دیگر مانند نمایشگاه دستاوردهای صنعت سینما كه سال گذشته برگزار شد، ادامه يافته و زنجیره صنعت سینما در شهر اصفهان شکل گیرد.

وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی جشنواره علاوه بر این که زیر نظر شهردار اصفهان و عضویت نهادهای سینمایی و فرهنگی، یک نگاه کلان به وضعیت جشنواره فیلم کودک و نوجوان دارد باید نيم نگاهی نيز به وضعیت سینمایی و هنری شهر اصفهان در عرصه های تولید و اکران فیلم هم داشته باشد.

دبیر سی و دومين جشنواره بین‌المللی فیلم هاي کودکان و نوجوانان اصفهان با بیان این که جشنواره فیلم کودک امسال همزمان با رویداد مبارک عید غدیر برگزار می شود، افزود: از فرصت جشن های اين ايام می توان برای پيوند هر چه بيشتر مردم با جشنواره استفاده كرد.

وی اضافه کرد: تلاش برای انزوای ایران و تشدید ایران هراسی در عرصه جهانی و شدت دادن به تحريم ها، در دستور کار دشمنان ملت ایران قرار دارد و این شرایط برگزارکنندگان این جشنواره بین‌المللی را مصمم می كند ضمن فراهم کردن حضور چهره ها و مهمانان شاخص بین‌المللی و برگزاری رويدادهاي جانبی در جشنواره، نسبت به معرفی هر چه بهتر توانمندی سینمای نجیب ايران در عرصه بين الملل بیش از گذشته اقدام شود.

وی با عنایت به سیاست عدالت فرهنگی تاکید کرد: امسال نیز همزمان با برگزاری جشنواره در اصفهان، نمایش منتخب فیلم های کودک و نوجوان در سراسر کشور در همان ایام انجام خواهد شد. امیدواريم شور و رایحه جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان در کل کشور جريان یابد و کودکان و نوجوانان بتوانند در کنار خانواده های خود از مواهب این جشنواره استفاده کنند. همچنين جشنواره امسال موضوع استان های درگير سيل و كودكان و نوجوانان اين استان ها را نيز مد نظر دارد و مردم در کنار هنرمندان، مسئولیت اجتماعی خود را انجام خواهند داد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان گفت: با توجه به این که دنیای كودكان نسل جدید، دنیای دیجیتال است لازم دیدیم در این دوره از جشنواره به محتوای سرگرمی کودکان در فضای دیجیتال، توجه داشته باشیم، به همين دليل بخش ویژه ای برای آثار "وب سری" در نظر گرفته شده تا توجه جدی تری به نیازهای کودکان در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان این که بخشی برای همکاری سینمایی شهرهای خواهرخوانده با اصفهان در نظر گرفته شده است گفت: از حضور رسانه های بین‌المللی برای پوشش اخبار این جشنواره استقبال می کنیم، تا همان گونه که پوشش اخبار جشنواره در رسانه های محلی و ملی انجام می شود پژواک بین‌المللی این رویداد بیش از گذشته باشد.

تابش با بیان اینکه دو دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان با موفقیت برگزار شده است، گفت: امسال اصفهان میزبان سومین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان خواهد بود و شاهد برگزاری این رویداد مختص نوجوانان، همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان خواهیم بود.

همچنين رییس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان در جلسه شورای عالی برنامه ریزی جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اظهار کرد: جشنواره سال گذشته با توجه به شرایط موجود و افزایش چندبرابری هزینه ها در وضعیت بسیار خوبی برگزار شد و با مديريت هزينه ها توانست به شاخص های كيفي مدنظر خود دست يابد.

فریده روشن با بیان این که افزايش مشاركت هنرمندان اصفهانی از اتفاقات خوب سال گذشته بود، تصریح کرد: برگزاری جایزه زاون نيز اتفاق مهم و ارزشمندی بود كه به لحاظ روحی به هنرمندان و سینماگران اصفهانی آرامش بخشید.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به دبیری علیرضا تابش از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ماه در اصفهان برگزار می‌شود.١٨:٣٨ - دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨٠٤٤    /    تعداد نمایش : ١٢٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است